Yönetmen: Gürsel Ateş, Gülşen Uğur Erişti, Funda Aras
Oyuncular
:
Slogan: Sırlarla dolu hayatların hikayesi
Tür: Dizi, Drama
Yapım Yılı: 2009
Senaryo: Jeff Gülöz, Eylem Akın
Yapımcı Firma: Fox
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: http://www.fox.com.tr/denizyildizi_/galeri.asp
Yayıncı Kanal: Show TV

Dizinin Konusu

Deniz Hemşire olan annesi ile Kütahya- Simav’da büyümüş annesinden başka kimsesi olmayan bir genç kızdır. Hemşire annenin tek ideali kızının tıp okuması ve başarılı bir doktor olmasıdır.

Deniz’de annesinin ideallerini paylaşır ve iyi bir puanla Ankara Üniversitesi Tıp Fakultesi’ni kazanır. Deniz’in mutluluğuna diyecek yoktur ve okuluna gitmek için sabırsızlanmaktadır. Deniz’in bilmediği ise annesinin onun hakkında başka planları da olduğudur. Çünkü Meryem Ankara’ya gelir gelmez kızını Tıp Fakulresi’nde hoca olan ve yıllar öncesinden tanıdığı Doktor Bahri’ye emanet eder sonra da ortadan kaybolur.

Deniz bilmediği bir şehirde bilmediği bir aile ile baş başa parasız pulsuz kalakalır. Bahri’nin karısı İkbal bu davetsiz misafirden hiç hazzetmez. Bahri’nin Üniversite Sınavı’na hazırlanan şımarık kızı Pelin ve yakın arkadaşı Banu’da anında cephe alırlar Deniz’e karşı. Yalnızca Tıp ikinci sınıfta okuyan Özgür Deniz’den yana tavır alır.Deniz okula başlayınca da sorunlar bitmez. Taşradan gelmiş bir kız olarak Pelin’in de etkisiyle zengin çocuklar tarafından dışlanır. Sadece sınıf arkadaşı Mehveş ve ilerde aralarında aşk başlayacak olan Mert sahip çıkar Deniz’e.

Deniz her ne kadar kendisi için zor olsa da bu yeni hayatında da ayakta kalmayı bilecek ve ideallerinden vaz geçmeyecektir. Bu süreçte kendine düşman olanlar dahil arkadaşlarının hayatına sızacak onlara yardım edecek ve taşradan gelmiş bir Denizyıldızı olarak onları değiştirecektir. Tabii kendisi de değişecek acı çekmeyi ve olgunlaşmayı öğrenecek yani büyüyecektir.

Denizyıldızı içine kapanık ve asosyal karakter Özgür zayıflama takıntısı olan Pelin gecekonduda yaşayan ancak ailesini gizleyen sınıf atlama derdindeki Banu tek derdi gününü gün etmek olan hedonist Melih annesi ve babası gözlerinin önünde mutsuz ve birbirlerini tüketen Mert kendi güzelliğinin ve kadınlığını farkında olamayan Mehveş… gibi çok değişik ve zengin bir karakter yelpazesine sahiptir. Denizyıldızı tüm enerjisi ve sorunları ile bütün gençliğe ve ebeveynlerine hitap etme iddiasında olan bir dizidir. Sürükleyici hikayesi çok geniş bir yelpazeye yayılan karakterleri ve gencecik oyuncu kadrosu ile DENİZYILDIZI yeni sezona damgasını vuracak dizilerden olacaktır.

Oyuncular

Kullanıcı Yorumları

Toplam 55 Yorum Tüm Yorumları Oku Yorum Yaz
 • Dizi Notu
  1
  sevel 11.11.2015 10:12:00
  bengizenibayeniyom
 • Dizi Notu
  10
  yusuf turan 25.08.2015 15:07:00
  yaww be
 • Dizi Notu
  10
  banu 10.07.2015 16:37:00
  dizi show tv de saat dört buçukta olcakmış kesinlikle reytingi düşer kimse izlemez herkes işten gelip izliyor tekrar fox alınsa daha güzel olacak show tv de biter
 • Dizi Notu
  10
  neslihan şimşek 07.06.2015 09:44:00
  Ben Neslihan 14 yaşındayım .ortaokul 7. Sınıfa gidiyorum. Seneryoculuğa çok merakım var.deniz yıldızı filminin yönetmeni gürsel ateş hanımefendiye sesleniyorum beni bu diziye konuk oyuncu olarak alırmısınız hayranlarım begüm topçu , cantuğ turay ,osman yazıcıoğlu,başak akbay??
 • Dizi Notu
  10
  neslihan şimşek 07.06.2015 09:26:00
  Filmi çok beğeniyorum bende bu dizide konuk oyuncu olmak istiyorum berke ünal gibi
 • Dizi Notu
  1
  yuksel genckuert 23.05.2015 13:51:00
  Rezalet bir dizi yönetmen yönetmenliği rezil etti saçma sapan bi dizi kesin artık bey
 • Dizi Notu
  -
  yuksel genckurt 22.05.2015 19:56:00
  Hayatimda bu kadar iğrenç bir dizi seyretmedim.nasil yönetmenlik bu ne rezalet, bu ne kepaze Likya siz seyircileri bu kadar mı aptal görüyorsunuz, Nalet olsun sizede dizininde bu kadar yapay bir dizi olurmu ayıptır, biraz düzeltin be
 • Dizi Notu
  10
  yusuf turan 10.05.2015 08:26:00
  şekilsin :)
 • Dizi Notu
  1
  Haşim 29.04.2015 20:14:00
  Ya iyice sacmalamaya basladiniz.anladigim kadariyla senaristin akli ayni seyleri dondurmekten başka bi işe Çalışmiyor kapasitesi bu kadar.
 • Dizi Notu
  3
  zatinur türkmen 25.03.2015 22:30:00
  Gerçekten Mustafa'nın yaptıkları tehditleri etrafındakilerin ondan korkması bıkkınlık verdi...Sunanın sürekli işkence görmesi çaresizliği içimizi kararttı...Kötüler kadar iyiler de cesaretli olmalı birisi artık tüm bildiklerini polise anlatmalı ....bu dizide hep kötüler kazanıyor yeter artık izlemekten sıkıldık güzel şeyler olsun artık

Yorum Yaz 
>> >> Deniz Yıldızı

Diziler

İlgili Haberler