Felicity Jones

Felicity Jones

Felicity Jones
Oyuncu

Doğum Tarihi: 17.10.1983

Doğum Yeri: Birmingham, İngiltere

İngiliz oyuncu.

Jones Birmingham'ın Bornville kentinde büyüdü. Ailesi Wolverhampton Express and Star adlı iş yerinde çalışırken tanışmıştır. Annesi reklamcı, babası ise sunucudur. Daha sonra annesi ve babası Jones henüz daha üç yaşındayken boşandı. Jones, 3 yaşından sonra sadece annesi tarafından erkek kardeşiyle birlikte büyüdü. Buna rağmen, Felicity Jones 'son derece yakın' bir ailesinin olduğunu söylüyor.

Jones aktör olan amcası Michael Hadley ile hareket ederek amcası tarafından daha başarılı olmak için teşvik edildi. Bunun yanında annesi de Jones'in yanında film ve tiyatro tutkunu oldu. Daha sonra ilk dizisi olan The Worst Witch'e (En Kötü Cadı) başladı. Fakat daha sonra diziden ayrıldı, ayrılma sebebi ise evini özlemiş olmasıydı. 2011 yılında Burberry'nin yeni yüzü olan Jones, en son Ralph Fiennes yönetmenliğinde Charles Dickens'ın hayatını anlatan The Invisible Woman adlı yapıtta Dickens'ın metresini oynamıştır.

Jones şu anda, heykeltıraş ve İnternet sanatçısı olan erkek arkadaşı Ed Fornieles ile birlikte Londra'nın East End bölgesindeki Bethnal Green adlı kentinde yaşıyor.

Görev Aldığı Yapımlar

Felicity Jones Fotoğrafları

Felicity Jones İle İlgili Haberler

Portreler


Dizi Fragmanları