Yönetmen: Adrian Lyne
Oyuncular
Tür: Drama, Suç
Yapım Yılı: (124 dk)
Vizyon Tarihi: 6 Eylül 2002 Cuma
Senaryo: Claude Chabrol, Alvin Sargent
Yapımcı Firma: Epsilon Motion Pictures [de/it]
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Unfaithful
Resmi Site: unfaithfulmovie.com/

Sadakatsiz Filminin Özeti

Edward ve Connie Sumner, Amerikan rüyasını gerçekleştiren çiftlerdendir. Sekiz yaşındaki oğulları, köpekleri ve hizmetçileri ile New York’un banliyösünde imrenilecek bir yaşam sürerler.Ancak bu mutlu evlilik, beklenmedik bir şekilde çatırdamaya başlar. Çünkü Connie, Soho’da karşılaştığı Fransız genç ile tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar.Yağmurlu bir günde taksi durdurmaya çalışırken rüzgardan dengesini kaybederek düşen Connie’ye, o sırada orada bulunan yakışıklı kitapçı Paul Martel yardım eder ve dizindeki yaraya pansuman yapmak için onu evine davet eder. Daha sonra Paul’ü bir türlü aklından çıkaramadığını anlayarak onu tekrar görmek ister. Connie hislerine engel olamaz ve olaylar iradesi dışında gelişmektedir...Edward’ın önceleri şüphe düzeyindeki ihanet hissi, tuttuğu dedektif tarafından doğrulanır. Kıskanan, acı çeken ve intikam almak isteyen adam, karısının aşığının peşine düşer.

Aldığı Ödüller

Filmin yönetmeni, 5 yıl aradan sonra kameranın başına geçen İngiliz sinemacı Adrian Lyne. 80’lerde çektiği Flashdance, Dokuzbuçuk ... Devamı için tıklayın...
Filmin yönetmeni, 5 yıl aradan sonra kameranın başına geçen İngiliz sinemacı Adrian Lyne. 80’lerde çektiği Flashdance, Dokuzbuçuk Hafta, Öldüren Cazibe ve 1993 yapımı Ahlaksız Teklif gibi çalışmalarıyla dikkat çeken Lyne, yine en iyi bildiği işi yapıyor ve seyircilerine erotizm ve gerilim sunuyor.
Film, Claude Chabrol’un 1969 yapımı klasik filmi “Une Femme Infidele”‘in Amerikan uyarlaması. Orijinali Paris’te geçen hikaye ustaca New York’a taşınmış. Orjinali kadar başarılı bulunan filmde Diane Lane’in sürükleyici oyunculuğuna Richard Gere ve Olivier Martinez’de oldukça iyi eşlik ediyorlar.

Sadakatsiz Filminin Oyuncuları

Film Kritiği


>> >> Sadakatsiz

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor