Saklambaç

Saklambaç (Hide and Seek)

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: John Polson
Oyuncular
Slogan: Ortaya çık, ortaya çık, her neredeysen!”
Tür: Drama, Gerilim
Yapım Yılı: (101 dk)
Vizyon Tarihi: 1 Nisan 2005 Cuma
Senaryo: Ari Schlossberg
Yapımcı Firma: 20th Century Fox
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Hide and Seek
Resmi Site: www.hideandseekthemovie.com/home.html
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Saklambaç Filminin Özeti

YORUM YAP
Çocukluğunda Saklambaç oynayan herkes bunun ne demek olduğunu bilir. Bu kelimeler bizi tamamen masum, tasasız o güzel günlerimize geri götürür... Tek amacımız oyun oynarken saklanan arkadaşlarımızı bulup ortaya çıkarmaktır. Bir çok çocuk bu oyunu hayali arkadaşları ile oynamaktan bile zevk alır.

Fakat bazen bu hayali arkadaşlar çok gerçek olabilirler. …

Küçük Emily Callaway için de böyleydi. Hayali arkadaşı Charlie ile Saklambaç oynamak çok basit ve masum bir heyecandı. Oysaki kendisini babası David’in bile durduramadığı kabus gibi olayların ortasında bulur. Charlie kim ya da nedir? David bunu çok merak etmektedir. Nasıl oluyor da kızı böyle bir varlığın bu kadar etkisinde kalabilir?...Belki de Charlie aslında hayali değildir, belki de kanlı canlı bir varlık olmasa da kötü bir yaratıktır?

Oscar ödüllü® oyuncu Robert De Niro gerilim filmi Hide & Seek’ de dul ve problemli baba David Callaway rolü ile karşımızda. Dakota Fanning ise inanılmaz bir sırrı saklayan küçük kızı Emily rolünde...Hikayenin başlangıcında Callaway’in eşi Alison (Amy Irving) aniden ölüyor ve Emily büyük bir travma yaşıyor. Baba kız , Emily’nin annesi ile güzel günlerini yaşadığı Manhattan’dan New York’un kuzey mahallerinden birine taşınıyorlar. Bundan kısa bir süre sonra Emily Charlie adını verdiği hayali bir arkadaş geliştirir. David başlangıçta Charlie’yi Emily’nin kendisini ifade etmesine yardımcı olması açısından olumlu bir gelişme olarak görüyordu. Fakat başlarına gelen korkunç olaylar onu Charlie’nin gerçek biri olduğuna inandırmaya başlar.... Ve eğer öyleyse Charlie’nin durdurulması gerekmektedir.

“Gerçekten korkutucu bir hikaye yazmaya çalıştım,” diyor senarist Ari Schlossberg .“ New York şehrinde büyüdüm, ve benim için ormanlık alanlar her zaman korkulu yerler oldu. Ve elbetteki hikayemi de ormanlık bir yerde kurguladım.”

Saklambaç Filminin Oyuncuları