En İyi Film Oscar Aday Adayları!

22.10.2014
En İyi Film Oscar Aday Adayları!
Yabancı Dilde En İyi Film aday adayları belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde pek çok ülke  87.  Oscar için adaylarını belirleyip kamuoyuna açıkladı.    Bu yıl 87. yaşını kutlayan Akademi Ödülleri'ne 83 ülke film gönderdi.  Ülkemizi daha önce de açıklandığı gibi Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi Kış Uykusu temsil ederken, Nihat Seven imzalı Uzun Yol da İngiltere'nin aday adayı oldu. Bu listeden elenmesiyle oluşacak nihai adaylar ise 15 Ocak 2015 tarihinde açıklanacak.

İşte  Yabancı Dilde  En İyi Film Oscar adaylarının tam listesi:   

A Few Cubic Meters of Love - Jamshid Mahmoudi (Afganistan)

Die geliebten Schwestern - Dominik Graf (Almanya)

Wild Tales - Damián Szifron  (Arjantin)

Charlie's Country - Rolf De Heer (Avustralya)

The Dark Valley - Andreas Prochaska  (Avusturya)

Nabat- Elchin Musaoglu (Azerbaycan)

Glow of the Firefly - Khalid Mahmood Mithu  (Bangladeş)

İki Gün, Bir Gece - Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne  (Belçika)

Forgotten - Carlos Bolado  (Bolivya)

Sa mamom - Faruk Lonč arevič (Bosna Hersek)

Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum - Daniel Ribeiro  (Brezilya)

Bulgarian Rhapsody - Ivan Nitchev    (Bulgaristan)

Fair Play - Andrea Sedláč ková    (Çek Cumhuriyeti)

The Nightingale - Philippe Muyl (Çin)

Sorrow and Joy - Nils Malmros (Danimarka)

Cristo Rey - Leticia Tonos (Dominik Cumhuriyeti)

Silence in Dreamland - Tito Molina      (Ekvator)

Soekarno - Hanung Bramantyo  (Endonezya)

Mandariinid - Zaza Urushadze  (Estonya)

Cesaret - Zeresenay Mehari (Etiyopya)

The Red Moon - Hassan Benjelloun  (Fas)

Norte, the End of History - Lav Diaz (Filipinler)

Eyes of a Thief - Najwa Najjar (Filistin)

Betoniyö - Pirjo Honkasalo  (Finlandiya)

Saint Laurent - Bertrand Bonello (Fransa)

Elelwani - Ntshavheni Wa Luruli (Güney Afrika)

Haemoo - Shim Sung-bo(Güney Kore)

Mısır Adası - George Ovashvili (Gürcistan)

Cowboys - Tomislav Mršić (Hırvatistan)

Liar's Dice - Geetu Mohandas  (Hindistan)

Accused - Paula van der Oest (Hollanda)

The Golden Era - Ann Hui(Hong Kong)

Mardan - Batin Ghobadi (Irak)

Uzun Yol  - Nihat Seven  (İngiltere)

Today - Seyyed Reza Mir-Karimi    (İran)

The Gift - Tom Collins  (İrlanda)

Living Is Easy with Eyes Closed- David Trueba  (İspanya)

Gett, Gett, the Trial of Viviane Amsalem - Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz (İsrail)

Force Majeure - Ruben Östlund (İsveç)

The Circle - Stefan Haup (İsviçre)

İnsan Sermayesi - Paolo Virzì (İtalya)

Life in a Fishbowl - Baldvin Zophoníasson  (İzlanda)

Soko nomi nite hikari kagayaku - Mipo O  (Japonya)

Mommy - Xavier Dolan (Kanada)

The Kids from the Marx and Engels Street - Nikola Vukč ević (Karadağ)

Kurmanjan Datka Queen of the Mountains - Sadyk Sher Niyaz (Kırgızistan)

Mateo - María Gamboa (Kolombiya)

Three Windows and a Hanging - Isa Qosja (Kosova)

Red Princesses - Laura Astorga Carrera (Kosta Rika)

Conducta - Ernesto Daranas Serrano (Küba)

Rocks in My Pockets - Signe Baumane (Letonya)

Losejas - Ignas Jonynas  (Litvanya)

Ghadi - Amin Dora (Lübnan)

Never Die Young - Pol Cruchten (Lüksemburg)

Beyaz Tanrı - Kornel Mundruczó (Macaristan)

Do balcak - Stole Popov (Makedonya)

Simshar - Rebecca Cremona (Malta)

Cantinflas - Sebastián del Amo (Meksika)

Fatat el Masnaa - Mohamed Khan (Mısır)

The Unsaved - Igor Cobileanski (Moldova)

Timbuktu - Abderrahmane Sissako    (Moritanya)

Jhola - Yadav Kumar Bhattarai    (Nepal)

1001 Grams - Bent Hamer (Norveç)

Dukhtar - Afia Nathaniel (Pakistan)

Invasion - Abner Benaim (Panama)

The Gospel of the Flesh - Eduardo Mendoza (Peru)

Ida - Pawel Pawlikowski (Polonya)

The Japanese Dog - Tudor Cristian Jurgiu (Romanya)

Leviathan - Andreï Zviaguintsev (Rusya)

See You in Montevideo - Dragan Bjelogrlić (Sırbistan)

Sayang Disayang - Sanif Olek (Singapur)

A Step into the Dark - Miloslav Luther (Slovakya)

Seduce Me - Marko Šantić       (Slovenya)

To Kill A Man - Alejandro Fernández Almendras (Şili)

The Teacher’s Diary - Nithiwat Tharathorn (Tayland)

Ice Poison - Midi Z (Tayvan)

Kış Uykusu - Nuri Bilge Ceylan (Türkiye)

The Guide - Oles Sanin (Ukrayna)

Mr. Kaplan - Álvaro Brechner (Uruguay)

The Liberator - Alberto Arvelo (Venezuela)

The Dead Lands - Toa Fraser (Yeni Zelanda)

Mikra Anglia - Pantelis Voulgaris (Yunanistan)




En Son Haberler


>> >> En İyi Film Oscar Aday Adayları!

Haberler


Vizyondaki Filmler