Yönetmen: Joel Schumacher
Oyuncular
Tür: Drama, Gerilim
Yapım Yılı: (95 dk)
Vizyon Tarihi: 2 Mart 2007 Cuma
Senaryo: Fernley Phillips
Yapımcı Firma: Contrafilm
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Number 23
Resmi Site: www.number23movie.com/
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

23 Numara Filminin Özeti

23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow (Jim Carrey), bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha (Virginia Madsen) ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le (Logan Lerman) geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır.

Kitap, Walter’a Agatha tarafından doğumgünü hediyesi olarak verilmiştir ve konu aldığı tüyler ürpertici ve gizemli cinayet, karanlık ve tuhaf biçimde adeta Walter’ın hayatını yansıtırmışçasına anlatılmaktadır. Kitaptaki ana karakter olan dalgın dedektif Fingerling’in (onu da Carrey canlandırıyor) hayatı, Walter’ın kendi geçmişini çağrıştıran anlarla doludur. Kitabın dünyası canlanmaya başladıkça, Walter onun en korkunç ve kışkırtıcı bölümünün girdabına kapılmaya başlar: Fingerling’in 23 sayısının gizli gücüne duyduğu saplantısına.

Bu saplantı kitaptan yayılıp, Walter’ı kontrol etmeye başlar. Hayatında her yerde bu sayıyı görmektedir ve Fingerling’le aynı korkunç suçu, yani bir cinayet işlemeye mahkum olduğuna inanmaya başlar. Kabus gibi hayaller Walter’ın aklını esir alır. Bu hayallerde karısı ve aile dostları Isaac French’in (Danny Huston) başına korkunç şeyler gelmektedir. Bu durumda Walter’ın kitaptaki gizemleri çözmek için umutsuzca çırpınmaktan başka şansı kalmaz.

Eğer 23 sayısının ardındaki gücü çözebilirse, geleceğini de değiştirebilecektir.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu -/10
  selana 14.6.2016 15:13:00
  sinir bozucu tiksinçşeyler....
 • Film Notu -/10
  açelya 14.6.2016 15:13:00
  tiksinç
 • Film Notu 7/10
  mehmet cen üstek 14.2.2011 17:02:00
  ya film iyide filmin gelişme bölümünden sonra sonunu kestirmek zor değil,,,,,,,,,,,,,,,,, eh işte

23 Numara Filminin Oyuncuları


>> >> 23 Numara

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor