Abim Evin Tek Çocuğu

Abim Evin Tek Çocuğu

Puan : 5/10 2 oy
Yönetmen: Daniele Luchetti
Oyuncular
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2007 (100 dk)
Vizyon Tarihi: 30 Kasım 2007 Cuma
Senaryo: Antonio Pennacchi, Daniele Luchetti
Yapımcı Firma: Cattleya
Yapım Ülkesi: İtalya, Fransa
Orijinal Dil: İtalyanca
Orijinal Adı: Mio Frotello e Figlio Unico
Resmi Site: www.mihermanoeshijounico.es/
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Abim Evin Tek Çocuğu Filminin Konusu

Film, 1960’lar ve 70’ler İtalya’sında, iki tutkulu kardeşin politika ve aynı kadın üzerine verdikleri mücadeleleri konu alan maceralarını anlatıyor. Şimdi zaman kaçma, geri dönme, ne zaman savaşılacağını bilme ve büyüme zamanıdır. Onbeş yıllık İtalya tarihi arka fonu oluştururken, kardeşler de tüm farklılıklarına karşın aslında ne kadar da benzer olduklarını kavrıyorlar.

Abim Evin Tek Çocuğu Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 7/10
    aynur demir 15.12.2007 10:26:00
    çarpık ilişkiler, kendini ispat etme çabaları, perde arkasında dönen menfaatçi dolaplar, sabrın tükendiği yerde özgürlük çırpınışları, aşkın değil, şehvetin esiri zavallı beyin ve yürekler...kısacası ruhları eğitilmemiş bir toplumdan ne beklenilirse hepsi burada... bir kerre daha vatanımla ve milletimle onur duydum.... oyunculuk açısından güzel. bu filimde italyanın harika yerlerini görürüm ümidi taşıyorsanız boşuna...sadece, pislik, sefalet ve rezalet göreceksiniz o dönemin italyasında...
  • Film Notu 8/10
    gizem. 11.12.2007 23:12:00
    film belli bir döneme ait olayları içeriyor bu yüzden gayet sürükleyici ve etkileyici,aynı zamanda konu sadece devrimde değil yanı sıra aşk,ilişkiler ve insan psikolojisinede değinilmiş.Ayrıca film müziklerinin sadece italyanca olması ve filmin italyada gecmeside insanı italyanın büyüsüne kaptırıyor.

Abim Evin Tek Çocuğu Filminin Oyuncuları