Yönetmen: Tunç Başaran
Oyuncular
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: (104 dk)
Vizyon Tarihi: 29 Eylül 2000 Cuma
Senaryo: Kandemir Konduk
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Abuzer Kadayıf Filminin Özeti

Abuzer Kadayıf (Metin Akpınar) çok ünlü bir türkücüdür. Kasetleri kapış kapış satılmakta, gazeteleri boy boy resimlerini basmaktadır. Bozuk ve komik Türkçesiyle çeşitli konularda ahkam kesen Abuzer kimi zaman çiğköfte yoğururken kimi zaman kızlara sulanırken çıkar karşımıza.

Gerçekte Abuzer, sosyoloji profesörü Ersin Balkan'dan başkası değildir. Ersin Balkan bu çifte kimlik durumuna saygın bir iş için katlanmaktadır. Bir zamanlar karısını öldüren sokak çocuklarını topluma kazandırmak istemektedir. Bu durumu sadece, aynı zamanda menejeri de olan Abdu bilmektedir.

Abuzer Kadayıf Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

 • YEşıL ÇAM UTANÇLA SUNAR... Abuzer Kadayıf

  YEşıL ÇAM UTANÇLA SUNAR... Abuzer Kadayıf

  Türkiye sineması basit bir filme daha imza attı. Abuzer Kadayıf... Film dışarıdan bakıldığında çok başarılı; toplumumuza yol gösteren, film ış yapsın ..
  8.11.2000

 • KADAYIFIN DİBİ YANMış...!

  KADAYIFIN DİBİ YANMış...!

  ışte yine bir yeşıl çam klasiği her zamanki gibi mesaj kaygılı, sosyal içerikli bir film daha... Günümüz toplumunun 'bilimum' sorunlarını içeren bu fi..
  5.11.2000

 • Güleriz ağlanacak halimize

  Güleriz ağlanacak halimize

  Türk toplumun magazinelle? tiği ve arabeskle? tiği gerçeği son yıllarda üzerinde oldukça durulan, ele? tirileri yapıldığı halde somut bir önlem alınam..
  16.10.2000

 • Mesaj Kaygılı Bir Film..

  Mesaj Kaygılı Bir Film..

  Bizim yapımcılarımız da artık oyunu kuralına göre oynamaya başladılar. Yapım dönemi boyunca medyada adı geçmeyen “Abuzer Kadayıf” vizyona girmeden bir..
  2.10.2000


>> >> Abuzer Kadayıf

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor