Aile Babası

Aile Babası (The Family Man)

Puan : 6/10 8 oy
Yönetmen: Brett Ratner
Oyuncular
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2000 (125 dk)
Vizyon Tarihi: 9 Şubat 2001 Cuma
Senaryo: David Diamond, David Weissman
Yapımcı Firma: Beacon Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Family Man
Resmi Site: www.family-man.com/
Dağıtıcı Firma: Pinema&Av?ar

Aile Babası Filminin Konusu

Jack Campbell (Nicolas Cage) prestijli bir işin peşinde koşmak üzere Londra'dan ayrılırken kız arkadaşı Kate'e (Tea Leoni) bu ayrılığın sadece bir yıl süreceğini söyler.

Aradan on üç yıl geçer. Noel tatili zamanıdır. Jack aradan geçen bu süre içinde yüksek ücretler alan ve yüksek standartlarda yaşayan çok güçlü bir Wall Street uzmanı olup çıkmıştır. Kate artık çok uzaklarda kalmış bir anıdır.

Bir gün evine dönerken uğradığı bir mağazada kendisini, mağaza sahibiyle bir sokak punkçusunun yapmakta olduğu tartışmanın tam ortasında bulur. Kavganın yatışmasına yardımcı olduk'in yaşamında başlayacak sürprizler zincirinin ilk halkalarıdır.

Jack bir anda korkuya kapılır. Nasıl olmuşsa olmuş, başarılı işadamı Jack Campbell bir anda sıradan bir aile erkeği olup çıkmıştır. New York yerine New Jersey'de yaşıyor olması yetmezmiş gibi, Ferrari yerine küçük ve ucuz bir araba kullanmaktadır. Wall Street'de çok büyük çaplı anlaşmalar yerine artık Big Ed's denilen bir yerde araba lastiği satmaktadır. Gardrobu da binlerce dolarlık özel kıyafetler yerine ucuz tişörtlerle doludur.

Kaybettiği herşeyi, -ki aklı da buna dahil- yeniden ele geçirmek isteyen Jack, hiç vakit kaybetmeden Manhattan'ın yolunu tutar. Ancak ne oturduğu apartmanın kapıcısı, ne de Manhattan'daki ofisinin güvenlik görevlisi onu tanımamaktadır. Tek çare olarak önceki akşam mağazada rastladığı Cash adlı genç adamın izini sürmeye başlar. Kendisini ancak o genç adamın kurtarabileceğini düşünmekttan sonra Cash (Don Cheadle) adlı genç punkçuyla yaptığı sohbette kendi yaşam felsefesini 'hayatta her istediğime sahip oldum' sözleriyle dile getirir.

Daha sonra evine ıkıveren Cash, 'dönen Jack yatağına uzanıp uykuya dalar. Uyandığında kendisini New Jersey'de gürültüsü patırtısı eksik olmayan bir evin yatak odasında bulur. Yanında Kate vardır ve on üç yaş yaşlanmıştır. Yan odada bir bebek ağlamaktadır ve altı yaşında bir kız çocuğu 'Baba' diye seslenmektedir. Bütün bunlar, Jackedir. Bunu düşündüğü anda karşısına çBu olay bir göz kırpma kadar kısa sürecek' diyerek durumu özetledikten sonra Jack'i zor durumuyla başbaşa bırakarak gözden kaybolur.

Bunun üzerine tekrar New Jersey'e dönerek istemeden de olsa aile babası rolünü oynamaya başlar. Gündüzleri lastik satmakta, geceleri ise bebeğin bezlerini değiştirmektedir. Ona her iki rolünde de altı yaşındaki kızı Annie eşlik etmektedir ama küçük kız bu durumda bir tuhaflık olduğunun farkındadır. Karşısındakinin babası mı yoksa uzaydan gelmiş bir yaratık mı olduğundan emin değildir...

Aile Babası Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 8 Yorum
 • Film Notu 10/10
  zuhal zade 15.08.2006 01:08:00
  film süper farklı konusuyla çok güzel harika bence
 • Film Notu 9/10
  ÖZATA ATAKAN 9.11.2005 04:48:00
  GERCEK BIR FILM VE NICOLAS CAGE NIN KLASIKLERI DIYEBILIRM.İZLEMEYEN KESINLIKLE IZ-LE-SIIIIIIIIIN
 • Film Notu 10/10
  ergün dönmez 6.12.2004 22:40:00
  aile babası hayatımda izlediğim engüzel ve anlamlı film.
 • Film Notu 10/10
  nihal 24.08.2004 13:47:00
  filmi babamla birlikte izledim ve çok beğendik herkez izlemeli
 • Film Notu 10/10
  Acıların 21.07.2001 00:52:00
  Keşke, keşke, keşke.. demeyin. Geç olmadan siz de doğru kararlar verin.. Aklınızla değil, yüreğinizle düşünün..
 • Film Notu 10/10
  Melis 10.04.2001 11:45:00
  Nicolas Cage olduğu için seyredilmeye değer.Tabiiki filmin konusuda bir harika
 • Film Notu 9/10
  bengu 16.03.2001 13:03:00
  Mukemmel bir film. Insanin dusunmesine yardimci oluyor ama izledikten sonra uzun bir sure keske diyebilirsiniz.
 • Film Notu 9/10
  Ali Yuruz 24.02.2001 08:34:00
  Nicholas Cage%%1%den harika bir film. Hayatta verilen kararların neleri değiştirebileceği üzerine yapılmış duygu yüklü buram buram sevgi kokan bir film. Mutluluğun çok para olmadan da elde edilebileceğinin en güzel ispatı...

Aile Babası Filminin Oyuncuları