Yönetmen: Chuck Russell
Oyuncular
Slogan: Savaşçı Kralın Efsanesi...
Tür: Aksiyon
Yapım Yılı:
Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2002 Cuma
Senaryo: Jonathan Hales
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Scorpion King
Resmi Site: www.the-scorpion-king.com

Akrep Kral Filminin Özeti

5 bin yıl önce acımasız Savaş Tanrısı Memnon (Steven Brand), kaderinde çöllerin korku dolu insanlarını yönetmenin olduğuna inanıyordu. Komutası altındaki zalim barbarlardan kurulu ordusuyla her tarafı sildi süpürdü ve büyük bir katliam yaptı. Öldürmediği insanları köleleştirdi. Kendisine muhalefet edenleri sistemli bir biçimde yok eden Memnon’un stratejilerin kaynağında geleceği çok iyi gören bir büyücü vardı. Büyücünün öngörüleri sayesinde düşmanlarına ne zaman, nereden ve nasıl saldıracağını biliyordu. Bu yüzden hiçbir savaşı kaybetmedi.Memnon’un zulmü karşısında sadece birkaç kabile direnebildi. Memnon’un son darbesinin kaçınılmaz olduğunu bildikleri için güçlerini birleştirme yoluna gittiler ve onu durdurabilecek tek güç olan Mathayus’un yardımını istediler. Öldürme sanatlarında beceri sahibi bir suikastçiler kuşağından gelen Mathayus, Memnon’un elindeki en tehlikeli araç olan büyücüyü safdaşı edebilecek tek güçtü.Böylece Mathayus çok büyük cesaret ve dayanıklılık gerektiren bu savaşın içine girdi. Öncelikle ünlü Gomorrah kentinde bulunan Memnon’un sarayına gizlice sızarak şeytan ruhlu Memnon’un en değer verdiği varlığın güzeller güzeli Cassandra olduğunu keşfetti. Ancak Cassandra’yı öldürmektense onu rehin alıp ıssız Ölüm Vadisi’nin derinliklerine götürme yoluna gitti. Mathaus bir gerçeğin farkındaydı: Hayatta kalabilmenin tek çaresi, Memnon ile direkt bir çatışmaya girmekten geçiyordu.Cassandra’nın kehanetlerinde Mathayus’un bu savaşı kaybedeceği ve öleceği öngörülüyordu. Ancak ömrü boyunca “Özgür yaşa, ölümün iyi olsun” felsefesinden hareket eden Mathayus, kendi kaderini kendisinin yaratabileceğine inanıyordu. Bu inanç doğrultusunda olağanüstü bir dönüşümle efsaneleşti ve tüm Mısır’da “Scorpion King- Akrep Kral” olarak tanınmaya başladı.

Açıklar

EFSANEDEN FİLME
Mısır’ın efsanevi kralı Memnon’un öyküsünü anlatan “Akrep Kral - The Scorpion King”in konusu, Büyük Pi...
Devamı için tıklayın...
EFSANEDEN FİLME
Mısır’ın efsanevi kralı Memnon’un öyküsünü anlatan “Akrep Kral - The Scorpion King”in konusu, Büyük Piramit’in yapılışının yüzyıllar öncesinde, zorluk ve zulüm yılları döneminde geçer. Öykünün başlangıcında Steven Brand’ın portresini çizdiği zalim Memnon’u tanırız. Memnon o kadar güçlüdür ki, dünya kralı olmasını durduracak hiç kimse yok gibidir. Dalga dalga gelen saldırıları karşısında darmadağın olan küçük toplulukların direnecek gücü kalmamıştır. Onlar da Memnon’un öldürücü gücü olan büyücüyü yok etmesi için suikastçiliğiyle tanınan ve yok olmak üzere olan Akkadia’lılardan Mathayus ile anlaşırlar. Mathayus bu görevi kabul ettiğinde Akkadia’lıların sayısı hızla azalmış ve bir tek kişi kalmıştır. O da Mathayus’tan başkası değildir.
Film yapımcıları, Antik dönem Orta Doğu’sunu seyircilerin gözünde yeniden canlandırmak için çöl coğrafyasının olduğu bir yer aramışlar ve buranın çok yakında olduğunu görmüşler. Sözü edilen yer, Universal Stüdyoları’nın Stanley Kubrick’in 1953 yılında çektiği ‘Spartacus’ filmi için inşa ettiği ünlü ‘Spartacus Meydanı’ idi ve Arizona’da hala ayakta duruyordu.

Akrep Kral Filminin Oyuncuları


>> >> Akrep Kral

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor