Amanda Crew

Amanda Crew

Amanda Crew
Oyuncu

Doğum Tarihi: 5.06.1986

Doğum Yeri: Langley, Kanada

Kanadalı televizyon ve film oyuncusu. 

Yaptığı dizilerden 15/Love ve Whistler, yer almış olduğu filmlerden de Son Durak 3, Sex Drive, The Haunting in Connecticut ve Charlie St. Cloud ile bilinir.

Crew Langley, British Columbia'da doğmuştur. Annesi bir hukuk sekreteri ve babası ise telekom işçisidir.[1] Crew Langley, BC'deki Brookswood Ortaokulundan mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine ilkokul 4. sınıfta Dragon Tales adlı müzikalin kastında başlamıştır. Üç ajentayla görüşmüştür ve o zamandan beri oyunculuk yapmaktadır. Bir Coca-Cola reklamı yapmış ve xtajda Stalling, Cordstons Courts ve Langley, the Musical gibi oyunlarda rol almıştır. Crew Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisinden mezun olmuştur.

18 yaşında, YTV’de yayınlanan gençlik dizisi 15/Love’da Tanis McTaggart karakterini canlandırarak çıkış yakaladı. 2005’te bu diziden ayrılıp, Smallville ve Life As We Know It dizilerinde konuk oyuncu olarak rol aldı. 2006’dan 2008’e kadar, CTV kanalında yayınlanan Whistler dizisinde Carrie Miller karakterine can verdi. Bu rolü ile Vancouver-based Leo Awards’da, Drama serilerindeki en iyi bayan başrol oyuncu ödülünü aldı.

Görev Aldığı Yapımlar