Amazon Prime Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • ZeroZeroZero

  ZeroZeroZero

  Yönetmen: Janus Metz, Pablo Trapero
  Senaryo: Mauricio Katz, Leonardo Fasoli
  Oyuncular
  :
  Tür: Suç, Drama, Gerilim
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 14.02.2020
  Amerika’dan Avrupa’ya yapılan bir uyuşturucu sevkiyatının odağında bir yeraltı hesaplaşması gözler önüne seriliyor. Meksika kartellerinden, Calabria mafyasına kadar uyuşturucu ticaretini ellerinde tutmak isteyen çeteler ve yozlaşmış iş adamları bu şiddet içeren yolculukta birbirleri ile mücadele ediyor.
  ZeroZeroZero Orijinal Fragman
 • Utopia

  Utopia

  Yönetmen: Toby Haynes
  Senaryo: Ryan Enright, Gillian Flynn
  Oyuncular
  :
  Tür: Aksiyon, Drama, Gizem
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 25.09.2020
  Birbiriyle alakasız bir grup insan, internetteki çizgi roman forumlarının birinde tanışır. Grup; Utopia adında, keşfedilmemiş bir çizgi roman taslağı bulur. Çok geçmeden fark ederler ki, bu çizgi roman, son yüzyılda yaşanmış felaketleri önceden bilmektedir. Olaylar giderek karışacak ve kahramanlarımız kendilerini adı The Network olarak bilinen bir organizasyonun hedefi olarak bulacaklardır.
  Utopia Orijinal Fragman
 • Upload

  Upload

  Yönetmen: Kacie Anning
  Senaryo: Greg Daniels
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Bilim Kurgu, Gizem
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 1.05.2020
  Bir bilgisayar programcısı olan Nathan 27 yaşında geçirdiği bir trafik kazası (!) sonucu hastaneye kaldırılır. Burada kendisine iki seçenek sunulur: Ameliyat veya yüklenme. Nathan yüklenme fikrine gönülsüz yaklaşsa da kız arkadaşının ısrarı karşısında gerçek hayata veda eder ve bilinci LakeView isimli sanal bir cennete aktarılır. Nathan hala yaşıyor olmasına sevinse de kısa süre içinde bu sanal dünyanın eksileriyle de yüzleşir. Nora ya da “Angel” kod adlı müşteri hizmetleri temsilcisi ile tanıştıktan sonra hayatı biraz daha değişir. Nora’nın ise hem çalıştığı kurumdaki baskılar hem babasının dijital dünyaya yüklenmek istememesi hem de Nathan’a karşı hissettiği duygular sebebiyle kafası oldukça karışır.
  Upload Orijinal Fragman
 • Birds of Paradise

  Birds of Paradise

  Yönetmen: Sarah Adina Smith
  Senaryo: Sarah Adina Smith, A.K. Small
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2021
  Yayın Tarihi: 24.09.2021
  Birds of Paradise, Fransa’da prestijli bir bale okulunun burs programına kabul edilen, yetenekli bir balerin olan Kate Sanders’ın hikayesini konu ediyor. Hevesli bir balerin olan Kate, uluslararası üne sahip olan bale okuluna geldiğinde kendisini beklenmedik durumların içinde bulur. Kate'in kendisine olan güveni, yakın zamanda dans partneri olan kardeşini kaybeden gizemli bir dansçı olan Marine Durand tarafından sınanır. Birbirlerinin en büyük rakibi olan Kate ve Marine, okulun büyük ödülü olan Opéra National de Paris’e katılmak için yapılacak sözleşmeyi kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaparken kendilerini büyük bir sınavın içinde bulurlar.
  Birds of Paradise Orijinal Fragman
 • Truth Seekers

  Truth Seekers

  Yönetmen: Jim Field Smith
  Senaryo: Nick Frost, Simon Pegg
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama, Fantastik
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 30.10.2020
  Simon Pegg ve Nick Forst’un başrollerinde yer aldığı dizide, paranormal olayları araştıran ekibin yaşadığı maceralar anlatılacak. Üç kişiden oluşan soruşturma ekibi, her bölümde farklı bir paranormal olayı araştıracak.
  Truth Seekers Orijinal Fragman
 • Transparent

  Transparent

  Yönetmen: Joey Soloway
  Senaryo: Joey Soloway
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama
  Yapım Yılı: 2014
  Yayın Tarihi: 6.02.2014
  Transparent, erkek bedeninde yaşayan bir kadın gibi hisseden Maura’nın bunu ailesine, çevresine açıklamasını ve devamında yaşadıklarını konu alıyor. İlk bölüm, durumunu çocuklarına açıklamasıyla başlıyor. Eşinden ayrılmış yalnız bir baba olan Maura’nın yaşadıkları ana hikâye olsa da, çocukları ve karışık cinsel hayatları dizinin diğer destek ayakları. Evli ve iki çocuk annesiyken bir anda âşık olduğu kadını seçen Sarah, bağımlılık derecesindeki seks düşkünü Josh ve başarısızlık timsali Ali. Maura’nın yanı sıra çocuklarının hayatlarına da epey değiniyor dizi. Temelinde de insan ve bencilliği var aslında. Her ne kadar hepimiz önceliğimizi iyilik, fedakârlık, başkalarını mutlu etmek olarak dile getirsek de, temelde hepimiz duygularımız ve tutkularımız için yaşıyoruz. İlk sezon boyunca Maura ve çocuklarının ortak geçmişine bol bol flashback yaparak onların psikolojileri ve şu anki ruh hallerine nasıl geldikleri güzel bir şekilde sunuluyor.
  Transparent Orijinal Teaser
 • Yaban

  Yaban

  Yönetmen: John Polson
  Senaryo: Sarah Streicher, Jai Tiggett
  Oyuncular
  :
  Tür: Macera, Gizem, Drama
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 11.12.2020
  Farklı geçmişlere sahip olan bir grup genç kız, yaşanan bir uçak kazasının ardından ıssız bir adada mahsur kalır. Adada hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalan kızlar, bu süreçte farklı kişiliklerinden dolayı çatışır. Zamanla birbirleri hakkında daha çok şey öğrenip ve yaşadıkları travmayı paylaştıkça kızlar arasındaki bağ güçlenir. Adadan kurtulmanın yolunu arayan kızlar, çok geçmeden burada tesadüfen gelmediklerini öğrenir.
  Yaban (The Wilds) Orijinal Fragman