Amazon Prime Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Kayıp Aranıyor

  Kayıp Aranıyor

  Yönetmen: Aneesh Chaganty
  Senaryo: Aneesh Chaganty, Sev Ohanian
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Gizem, Gerilim
  Yapım Yılı: 2018
  Yayın Tarihi: 28.09.2018
  David Kim’in 16 yaşındaki kızı kaybolunca, yerel soruşturma açılıp davaya dedektif atanmıştır. Dedektiflerin araştırmaya başlamasından 37 saat sonra David kimsenin bakmadığı bir yeri araştırmaya karar verir. Bütün sırların saklandığı yer kızının bilgisayarıdır. Bilgisayarı kurcalayan çaresiz baba, kızını bulmak için geride bıraktığı ipuçlarını takip etmelidir. Aneesh Chaganty’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda John Cho, Debra Messing, Joseph Lee, Michelle La gibi isimler yer alıyor.
  Kayıp Aranıyor (Searching) Orijinal Fragman
 • Dehşetin Yüzü

  Dehşetin Yüzü

  Yönetmen: Corin Hardy
  Senaryo: Gary Dauberman , James Wan
  Oyuncular
  :
  Tür: Korku, Gizem, Gerilim
  Yapım Yılı: 2018
  Yayın Tarihi: 21.09.2018
  Sorunlu geçmişinin etkisinden kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak, Romanya'daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi üzerine Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı araştırmaktır. Ancak birlikte, manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır. Manastır, yaşam ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir.
  Dehşetin Yüzü (The Nun) Altyazılı Fragman
 • Hiçbir Zaman Burada Değildin

  Hiçbir Zaman Burada Değildin

  Yönetmen: Lynne Ramsay
  Senaryo: Lynne Ramsay, Jonathan Ames
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Gizem, Gerilim
  Yapım Yılı: 2017
  Yayın Tarihi: 25.05.2018
  Mesleğinde bir ömre yetecek kadar şiddete tanık olan Joe, mesleğini geride bırakmış ve hayatını, seks ticareti için kaçırılan kızları kurtararak kazanmaya başlamıştır. Yozlaşmış New York senatörünün kızını kurtarması için kiralandığı zaman ise bir komplo ağının içine sürüklenir. Joe'nun az sayıdaki meslektaşları birer birer ortadan kaybolurken, Joe kısa sürede, kendisini ölü görmek isteyen düşmanlarıyla savaşmak zorunda olduğunu kavrayacaktır... Jonathan Ames’in aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan film, Kevin Hakkında Konuşmalıyız filmi ile 6 yıllık bir ara veren Lynne Ramsay'in hem beyazperdeye hem de Cannes'a dönüş filmi.
  Hiçbir Zaman Burada Değildin (You Were Never Really Here) Altyazılı Fragman
 • Wonderstruck

  Wonderstruck

  Yönetmen: Todd Haynes
  Senaryo: Brian Selznick
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Aile, Gerilim
  Yapım Yılı: 2017
  Yayın Tarihi: 20.10.2017
  Midwest'teki genç bir çocuğun öyküsü ile elli yıl önce New York'taki genç bir kızın masalı eş zamanlı olarak anlatılıyor ve ikisi de aynı esrarengiz ilişkiyi araştırıyor. Ben ve Rose farklı çağlarda yaşayan iki küçük çocuktur. İkilinin ortak yanı, ikisinin de farklı bir hayatı düşlemesidir. Ben hiç tanıyamadığı babasını özlerken, Rose ise hayatını bir karalama defterinden takip ettiği gizemli bir aktrisin hayalini kurmaktadır. Günün birinde Ben kendi evinde gizemli bir ipucunu keşfedince ve Rose da gazetede ilgi çekici bir manşete denk gelince, iki çocuk da hayatlarında eksik olan şeyin peşine düşecektir... Todd Haynes'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu kendi kitabından Brian Selznick uyarladı. Filmin başrollerinde ise Amy Hargreaves, Julianne Moore, Michelle Williams ve Cory Michael Smith yer alıyor. Film ayrıca 70. Cannes Film Festivali'nde büyük ödül Altın Palmiye için yarışıyor.
  Wonderstruck (Wonderstruck) Orijinal Fragman
 • Kayıp Prenses

  Kayıp Prenses

  Yönetmen: Oleg Malamuzh
  Senaryo: Yaroslav Voytseshek
  Tür: Animasyon, Komedi, Fantezi
  Yapım Yılı: 2017
  Yayın Tarihi: 23.03.2018
  Cesur şövalyelerin, güzel prenseslerin ve savaşan büyücülerin zamanında geçen hikayede Ruslan, şövalye olmanın hayalini kuran bir sanatçıdır. Güzeller güzeli Mila ile tanışır ve ona aşık olur. Onun kralın kızı olduğu aklının ucuna bile gelmemiştir. Fakat bu iki aşığın mutluluğu uzun sürmeyecektir. Kötü bir büyücü olan Chernomor, sihirli bir güçle Ruslan’ın gözlerinin önünde Mila’yı kaçırır. Ruslan, tüm engelleri aşıp prensesi kurtarmak ve gerçek aşkın her şeyden daha üstün olduğu kanıtlamak için Chernomor’un peşine düşer.
  Kayıp Prenses (The Stolen Princes) Türkçe Dublajlı Fragman
 • Padmavati

  Padmavati

  Yönetmen: Sanjay Leela Bhansali
  Senaryo: Sanjay Leela Bhansali, Prakash Kapadia
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Tarih, Romantik
  Yapım Yılı: 2017
  Yayın Tarihi: 31.12.2017
  Kraliçe Padmavati, Mewar'ın Kralı Ratan Singh ile evlidir. Alauddin Khilji ise onun güzelliğini duyup Chittor'a saldırı yapan Delhi Sultanı'dır. Khilji, Padmavati'nin kocası Kral Ratan Singh'e Padmavati'yi kendisine gösterirse saldırıdan vazgeçeceğini söylemiş ve Kral bu teklifi kabul etmiş. Ama Padmavati, Khilji'nin yanına çıkmamış ve yüzünün aynadan yansıması sağlamış. Sadece aynadan yansımasına görmesine rağmen Khilji Padmavati'ye takıntılı bir şekilde aşık olmuş. Khilji Padmavati'yi haremine almak için Ratan Singh'e savaş açmış. Ratan Singh bu savaşta yenilmiş. Eşinin yenildiğini duyan Padmavati Alauddin'in eline geçmemek için ateşe atlayarak intihar etmiş. Birkaç kaynağa göre Alauddin bir Türk sultanıymış. Tarih kitaplarında geçen bu bilgilere göre Padmavati ve Alauddin hiç karşı karşıya gelmemiş.
  Padmavati Türkçe Altyazılı Fragman
 • Sessiz Bir Yer

  Sessiz Bir Yer

  Yönetmen: John Krasinski
  Senaryo: John Krasinski, Scott Beck
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Korku, Gerilim
  Yapım Yılı: 2018
  Yayın Tarihi: 13.04.2018
  2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir...
  Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) Orijinal Klip