Amazon Prime Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Şeker Çocuk

  Şeker Çocuk

  Yönetmen: Alma Har'el
  Senaryo: Shia LaBeouf
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 7.02.2020
  Shia LaBeouf’un kendi hayatından esinlenerek yazdığı film; genç aktörün fırtınalı geçen çocukluğunu ve genç yetişkinlik zamanlarını, babasıyla barışmak için kendi içinde verdiği mücadeleyi ve akıl sağlığıyla başa çıkmaya çalışmasını anlatıyor.
  Şeker Çocuk (Honey Boy) Orijinal Fragman
 • Bıçaklar Çekildi

  Bıçaklar Çekildi

  Yönetmen: Rian Johnson
  Senaryo: Rian Johnson
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Suç, Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 10.01.2020
  Suç romanı yazarı Harlan Thrombey, 85. yaş gününde evinde ölü bulunur. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc gizli bir şekilde cinayet araştırmasında yer almaya başlar. Harlan Thrombey'nin ailesine soruşturma için başvurulur, ancak aile tam anlamıyla hiçbir işe yaramazdır. Blanc tüm bu yüzeyde görünenlerin altını kazımak ve tüm yalanları ortaya çıkararak Thrombey'nin ölümünün ardındaki gerçeği bulmayı hedefler. Başrolünü son James Bond olarak karşımıza çıkan Daniel Craig’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda “Asi Gençlik”, “Tetikçiler”, “Star Wars: Son Jedi” gibi filmlere imza atan Rian Johnson oturuyor. Polisiye türündeki filmin oyuncu kadrosunda Marvel sinematik evreninin Kaptan Amerika'sı Chris Evans, 2 Oscar adayı Michael Shannon, son olarak Harrison Ford ve Ryan Gosling ile birlikte Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filminde rol alan Ana de Armas ve Lakeith Stanfield gibi isimler yer alıyor.
  Bıçaklar Çekildi (Knives Out) Orijinal Fragman
 • The Tomorrow War

  The Tomorrow War

  Yönetmen: Chris McKay
  Senaryo: Zach Dean
  Oyuncular
  :
  Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 2.07.2021
  İşgal altında bulunan dünyada insanlar, uzaylılara karşı verdikleri savaşta büyük bir yenilgiye uğrar. Artık değişen düzende yaşayan bilim insanları, sistemi değiştirmek için asker yetiştirmeye karar verir. Savaşa hazırlanmak için yeni bir yol keşfeden bilim insanları tarafından yetiştirilen askerlerin vereceği savaş, insanlığın geleceğini belirleyecektir.
  Yarının Savaşı (The Tomorrow War) Orijinal Fragman
 • Balon Pilotları

  Balon Pilotları

  Yönetmen: Tom Harper
  Senaryo: Tom Harper, Jack Thorne
  Oyuncular
  :
  Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 6.12.2019
  Pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher 1862 yılında daha önce kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi denemeye karar verir. Göklerin sırlarını keşfetmek isteyen ikili sıcak hava balonu ile daha önce hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkmaya çalışır. Gökyüzünde nefes kesici keşifler yapan Wren ve Glaisher atmosferin en yüksek noktalarına ulaştıklarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır.
  Balon Pilotları (The Aeronauts) Orijinal Fragman
 • The Report

  The Report

  Yönetmen: Scott Z. Burns
  Senaryo: Scott Z. Burns
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 29.11.2019
  ABD'nin büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldığı 11 Eylül saldırılarını odağına alan The Report, farklı sorgulama taktikleri uygulayan CIA ajanlarının olayın ardındaki kişiyi bulmaya çalışmasını konu ediniyor. İdealist bir araştırmacı olan Daniel J. Jones, patronu Senatör Dianne Feinstein tarafından CIA'in ilgilendiği bir konuyu araştırması üzerine görevlendirilir. Araştırması gereken konu, CIA'in 11 Eylül olaylarından sonra sorgulamak üzere tutukladığı kişilerden oluşuyordur. Jones'un bu süreçte doğruların peşinden koşması ve CIA'in yok etmeye çalıştığı kanıtları ortaya çıkarması gerekmektedir. Amerikan halkından saklanan gerçeklere ulaştığında ise şok edici olaylarla karşı karşıya kalacaktır.
  The Report Orijinal Fragman
 • Garez

  Garez

  Yönetmen: Nicolas Pesce
  Senaryo: Nicolas Pesce, Jeff Buhler
  Oyuncular
  :
  Tür: Korku
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 21.02.2020
  Bekar bir anne ve genç bir dedektif ile birlikte mahallesinde bulunan evde yaşanan bir cinayeti araştırmaya başlar. Banliyöde bulunan evin genç annesi, tüm ailesini evin içinde katletmiştir. Olayı incelemekle görevlendirilen bir dedektif ve kadın, araştırmalarını ilerlettikçe evin, içinde yaşayanları ölüme mahkum eden bir hayalet tarafından lanetlendiğini keşfeder. Mahallesindeki laneti öğrenen bekar anne, kendisini ve oğlunu lanetli evdeki şeytani ruhlardan kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir. Yönetmenliğini Nicolas Pesce'nin üstlendiği korku temalı filmin başrollerinde Andrea Riseborough, Demian Bichir, John Cho, Lin Shaye ve Jacki Weawer yer alıyor.
  Garez (Grudge) Orijinal Fragman
 • Gece Kuşu

  Gece Kuşu

  Yönetmen: Nisha Ganatra
  Senaryo: Mindy Kaling
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 16.08.2019
  Katherine Newbury, gece yarısı talk show programının öncüsü ve efsanevi isimlerinden biridir. Kariyerinin zirvesinde olan Newbury, kadınlardan nefret eden bir kadın olmakla suçlanmaktadır. Hakkındaki iddiaların başarısına gölge düşürmesini istemeyen Katherine Newbury, çıkan söylentilerin doğru olmadığını kanıtlamaya karar verir. İnsanlara, kadınlardan nefret etmediğini göstermek isteyen Newbury, tamamı beyaz ve erkeklerden oluşan ekibine, kadın bir çalışan dahil etmeye karar verir. Yazarlar ekibine kadın sesi eklemek isteyen Newbury, yapılan çeşitli görüşmelerin ardından siyahi bir kadın olan ve daha önce bir kimya tesisinde kalite kontrolü yapan Molly’yi işe alır. Yeni işi için oldukça heyecanlı olan Molly, ofiste sadece çeşitlilik getirmek için bulunmadığını kanıtlamak için var gücüyle çalışır. Newbury, başlarda Molly’nin varlığından rahatsız olsa da, Molly'nin ünlü sunucunun gittikçe düşen reytinglerini yükseltmek ve kariyerini canlandırmak için verdiği çaba iki kadının birbirlerine gitgide ısınmasına neden olur.
  Gece Kuşu (Late Night) Orijinal Fragman