Amir Zakaria

Amir Zakaria

Amir Zakaria
Oyuncu

Doğum Tarihi: 1.12.1994

Doğum Yeri: Çad

Çad'lı sosyal medya fenomeni ve oyuncu.

Türkiye’ye üniversite eğitimi için 2012 yılında gelen Amir Zakaria kısa sürede tüm Türkiye’ye kendisini sevdirmeyi başarmıştır. 2018 yılında ise Vallahi Hortladı isimli sinema filmi ile oyunculuğa da adım atan Amir Zakaria aslen Afrika kökenli, Çad'lıdır.

Sosyal medya fenomeni olarak herkesin tanıdığı Zakaria televizyon dünyasının da dikkatini çekmiş, Zuhal Topal ve Beyaz Show programlarında yer almıştır. 

Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Uçak Mühendisliği bölümünde eğitim hayatını sürdüren Amir Zakaria özellikle kendisini Çorumlu olarak tanıtması ile meşhurdur. Çevresindeki insanlarla hoş sohbeti, gerçek bir Ankaralı, Çorumlu gibi davranması ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmıştır.

Türkiye’ye gelmeden önce kendisini dayısının teşvik ettiğini, çalışkansın, Türkiye’ye gelirsen sana burada burs ayarlarım ve burada okursun dediğini bunun üzerine Türkiye’ye gelmeye karar verdiğini belirtmiştir.

Ülkesi Çad’da internet erişiminin sınırlı ve çok kısıtlı olduğunu, 2017 yılında ülkesine gittiğinde kendisini yabancı gibi hissettiğini ve sosyal medyadan uzaklaşmanın kendisine çok garip geldiğini belirten Amir Zakaria, Çorum’u ve özellikle Çorum Leblebisini gerçekten çok sevdiğini açıklamıştır.

Sosyal medya fenomeni olduktan sonra üniversitede derslerinin de aksadığını buna rağmen yaptığı işten keyif aldığını dile getirmiştir. Resmi sosyal hesaplarının memleketi bölümüne ise Çorum Sungurlu'yu işaretlemiştir.

Filmografi

2019 Sar Başa
2019 Recep İvedik 6
2018 Çok da Tın
2018 Vallahi Hortladı

Görev Aldığı Yapımlar

Amir Zakaria Fotoğrafları

Amir Zakaria Haberleri