Yönetmen: Alan Parker
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: (145 dk)
Vizyon Tarihi: 14 Nisan 2000 Cuma
Senaryo: Frank McCourt, Laura Jones
Yapımcı Firma: Dirty Hands
Yapım Ülkesi: İrlanda
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Angela's Ashes
Resmi Site: www.angelasashes.com/
Dağıtıcı Firma: Pinema

Angela'nın Külleri Filminin Özeti

1935 yılında İrlanda'dan Amerika'ya, daha iyi yaşam koşulları için göç yaşanırken bir aile bunun tersini yapmaktadır. 7 aylık kızının ani ölümü ile sarsılan Angela ve işsiz, alkolik kocası Malachy, dört çocukları ile beraber (Frank, Malachy Jr. ve ikizler Eugene, Oliver) New York'tan Cork'a doğru yola çıkarlar.

Fakat İrlanda'da umdukları gibi karşılanmazlar. Angela'nın Limerck'deki Katolik ailesi onları soğuk karşılar. Angela'nın annesi ve kardeşleri, onun Belfast'dan bir Protestan ile evlenmesini asla kabullenememişlerdir. Büyükanne onlara küçük bir ev almaları ve bir iş kurmaları için ödünç para verir.

Film İrlandalı göçmen Frank McCourt'ın en iyi satanlar arasındaki ve Pulitzer Ödüllü otobiyografisinden uyarlanmış.

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 10/10
  bermu2aa 6.12.2008 00:20:00
  bu filmin kitabını okudum gerçekten çok etkileyici aynı yazarın ögretmen adlı kitabınıda okudum angelanın külleri devamı niteliginde dogrusu filmide seyretmek isterim ama bir türlü bulamadım nasıl seyredebilirim yardım lütfenn.
 • Film Notu 10/10
  kuzey_irlandalı 13.1.2008 14:00:00
  ben bu filmi izlemeden önce kitabını okumuştum . ya muhteşem bir eserdi gerçekten içime işlemişti içimden her zaman bunun bir filmi olması gerektiğini düşünmüştüm filmi sinemada izleme fırsatı bulamadım heberdar değildim sanırım trt 2 de yayınlanmıştı film de güzeldi etkileyici ama kitap bence sinemadan daha çok etkiledi.
 • Film Notu 10/10
  ÖMER KARAKAYA 7.1.2008 01:15:00
  bu filmi vizyona girdiği ilk hafta izlemiştim.aradan kaç sene geçmesine rağmen film,filmdeki karakterler,filmin gerçek öyküsü hiç bizaman aklımdan çıkmadı.gerçekten mükemmel bir sinema harikası. izlenmeye değer herkese tavsiye ediyorum çünkü herkezin filmden alıcağı bişeyler var.

Angela'nın Külleri Filminin Oyuncuları


>> >> Angela'nın Külleri

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor