Anna Popplewell

Anna Popplewell

Anna Popplewell
Oyuncu

Doğum Tarihi: 16.12.1988

Doğum Yeri: İngiltere

İngiliz sinema, tiyatro, televizyon oyuncusu. 

Narnia Günlükleri’ndeki Susan Pevensie rolüyle tanınmaktadır.

Popplewell, Andrew Popplewell ve Dr. Debra Lomas’ın üç çocuğundan en büyüğüdür. Londra’da dünyaya gelmiştir. Kardeşleri Lulu Popplewell ve Freddie Popplewell de oyuncudurlar. Popplewell North London Collegiate Okulu’na gitmiştir. 2007 yılında Oxford Üniversitesi Magdalen Koleji’nde İngiliz dil ve edebiyatı okumaya başlamıştır.

Popplewell oyunculuğa 6 yaşında Allsortd Drama Okulu’nda başlamıştır. Profesyonel olarak televizyon yapımında 1998 yılında Frenchman's Creek adlı filmde rol almıştır. 1999 yılında Mansfield Park’ta rol almıştır. Daha sonra ise 2000 yılında The Little Vampire ve 2003 yılında Scarlett Johansson ile İnci Küpeli Kız filmlerinde rol almıştır. 2001 yılında Victoria rolüyle BBC dizisi olan Love in a Cold Climate’de rol almıştır.

İlk önemli rolünü Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap filminde Susan Pevensie karakteriyle oynamıştır. Fare fobisi olduğu için bu filmin bazı sahnelerinde dublör kullanmıştır. Devam filmi olan Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan filminde de aynı rolü tekrarlamıştır. Narnia günlüklerinin 3. filmi olan Narnia günlükleri: Safak yildizi'nin yolculugu’nda da kısa bir rol almıştır.

2007 yılında öğrenci yapımı olan Five Kinds of Silence filmiyle Cuppers Ödülü almıştır. Aralık 2007’de Macbeth’de Lady Macbeth rolüyle yine bir öğrenci yapımında Oxford’da rol almıştır.

2012 yılında Chyler Silva rolüyle Halo 4: Forward Unto Dawn adlı 5 bölümlük kısa dizide rol almıştır. 2013 yılı itibariyle Reign dizisinde rol almaktadır.

Görev Aldığı Yapımlar

Anna Popplewell Fotoğrafları

Portreler