Annemler Yemeğe Geliyor

Annemler Yemeğe Geliyor (Pieces of April)

Puan : 7/10 1 oy
Yönetmen: Peter Hedges
Oyuncular
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2003 (80 dk)
Senaryo: Peter Hedges
Yapımcı Firma: United Artists
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce, Çince
Orijinal Adı: Pieces of April

Annemler Yemeğe Geliyor Filminin Konusu

Annesi Joy’la (Patricia Clarkson) hiçbir zaman iyi anlaşamayan April Burns (Katie Holmes) iyi niyetinin bir göstergesi olarak ailesini erkek arkadaşı Bobby’iyle (Derek Luke)paylaştığı Lower East Side’daki dairesine Şükran Günü yemeğine davet eder. Sanki bayram yemeği hazırlamanın yeterince baskısı yetmezmiş gibi, fırının da bozuk olduğunu keşfeden April binada çalışan bir tane fırın aramak zorundadır.

Bu sırada Burns ailesi April’in başarısızlıklarını hikaye ederek New York’a doğru otoyoldan gelmektedirler. April’in babası Jim (Oliver Platt), güzel bir gün geçirmeye kararlıdır, ama Joy sebatla el altından planları bozmaya çalışmaktadır. Mükemmel kız Beth (Alison Pill) herkese ablasının hatalarını hatırlatırken ve büyük anne Dottie (Alice Drummond) her kesin adını zorla hatırlarken, küçük çocukları Timmy (John Gallagher, Jr.) her garip anı fotoğraflayarak duygusal kurşunlar savurmaktadır.

Pieces of April, yaşlılarla barış yaparken yeni anılar yaratmaya çabalayan bir ailenin yaşamından bir güne keskin ve komik bir bakıştır.

Annemler Yemeğe Geliyor Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Annemler Yemeğe Geliyor Filminin Oyuncuları