Yönetmen: John Lasseter, Joe Ranft
Slogan: Hayat bir yolculuktur tadını çıkarın
Tür: Animasyon, Komedi
Yapım Yılı: (124 dk)
Vizyon Tarihi: 15 Eylül 2006 Cuma
Senaryo: John Lasseter, Joe Ranft
Seslendirme
:

Yapımcı Firma: Walt Disney Pictures [us]
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: Macarca / İngilizce
Orijinal Adı: Cars
Resmi Site: www.disney.go.com/disneypictures/cars/
Dağıtıcı Firma: UIP Filmcilik

Arabalar Filminin Özeti

Lightning McQueen başarıya koşullanmış bir yarış arabasıdır. Beklenmedik bir anda kendisini Route 66 otoyolu üzerindeki sessiz sakin Radiator Springs kasabasında bulduğunda hayatın sadece bir finiş çizgisinden ibaret olmadığını, hayatın kendisinin başlıbaşına bir yolculuk olduğunu keşfeder. Piston Kupası Şampiyonası için ülkeyi baştanbaşa geçen Lightning McQueen, Radiator Springs kasabasının sıradışı karakterlerini yakından tanıma fırsatını bulur.

Bunlar arasında esrarengiz mazisi olan 1951 model bir Hudson Hornet araba olan Doc Hudson, 2002 model şık ve zarif Porsche araba Sally Carrera ve paslı ama güvenilir eski kamyonet Mater vardır. Kasabada edindiği yeni dostlarının yardımıyla hayatta zafer, şöhret ve sponsorluklardan daha önemli şeyler olduğunun farkına varacaktır.

Çekim Bilgileri

“The Incredibles”, “Finding Nemo” ve “Monsters, Inc.” gibi teknoloji harikası unutulmaz animasyonların yaratıcısı Pixar Animasyon ... Devamı için tıklayın...
“The Incredibles”, “Finding Nemo” ve “Monsters, Inc.” gibi teknoloji harikası unutulmaz animasyonların yaratıcısı Pixar Animasyon Stüdyoları ve “Toy Story”, “Toy Story 2”, “A Bug’s Life”ın Oscar ödüllü yönetmeni John Lasseter, izleyiciyi oyuncakların, böceklerin, canavarların, balıkların ve süper kahramanların büyüleyici dünyasında gezdirdikten sonra bu kez de arabaların dünyasının kapılarını aralayan yüksek tempolu animasyon komedi “Cars – Arabalar” için yollara döküldüler.
Walt Disney Pictures’ın sunduğu bir Pixar Animasyon Stüdyoları yapımı olan “Cars”, her yaştan izleyici için dolu dolu aksiyon, mizah, drama ve yepyeni teknolojiyle bezenmiş yüksek oktanlı bir keyiftir. “Cars”taki doyumsuz eğlenceye Sheryl Crow, James Taylor, Brad Paisley, Rascal Flatts ve John Mayer gibi ünlü şarkıcıların orijinal müzikal performansları ve Oscar ödüllü besteci Randy Newman’ın hazırladığı yepyeni şarkılar eşlik eder.

Açıklar

Filmin hemen her sahnesine yansımaların eklenmesi sebebiyle projenin bilgisayar işlemcilerindeki çalışma süresine ekstra süreler e... Devamı için tıklayın...
Filmin hemen her sahnesine yansımaların eklenmesi sebebiyle projenin bilgisayar işlemcilerindeki çalışma süresine ekstra süreler eklenmesi kaçınılmazdı. “Cars”taki tek kare sahnenin bile hayata geçmesi için ortalama 17 saat harcandı. 3000 bilgisayar aynı anda çalıştığı ve “The Incredibles”ın yapımında kullanılan bilgisayarlardan dört kat daha hızlı teknoloji harikası işlemciler kullanıldığı halde “Cars”ın her saniyesinin hazırlanması günler aldı.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

>> >> Arabalar

Vizyondaki Filmler