Aşağıdakiler

Aşağıdakiler (Down To You)

Puan : 6/10 2 oy
Yönetmen: Kris Isacsson
Oyuncular
Tür: Romantik, Komedi
Yapım Yılı: 2000 (93 dk)
Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2000 Cuma
Senaryo: Kris Isacsson
Yapımcı Firma: Open City Films
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Down To You
Resmi Site: www.downtoyou.co.uk/

Aşağıdakiler Filminin Konusu

Üniversitede öğrenci olan Al ve Imogen bir yandan hayatlarını kurmaya çalışırken diğer yandan da gelecek ile ilgili değişik hayaller kurarlar. Ancak iki genç bir gece barda tanışır ve tam anlamıyla yıldırım aşkı ile birbirlerine aşık olurlar.

Artık hayalleri farklılaşmış, hedefledikleri tek şey ise mücadele etmek zorunda kaldıkları sevdiklerini, bu ilişkinin doğruluğuna inandırmak olmuştur.

Çekim Bilgileri

Yazar / yönetmen Kris Isacsson’un ilk uzun metrajlı filmi olan
“ Down To You ” ( Aşağıdakiler ), başrolünde Freedy Prinze Jr....
Devamı için tıklayın...
Yazar / yönetmen Kris Isacsson’un ilk uzun metrajlı filmi olan
“ Down To You ” ( Aşağıdakiler ), başrolünde Freedy Prinze Jr. ve Julia Stiles’in yer aldığı tipik bir romantik komedi filmi. Filmde dünyaca ünlü bir ahçı olmayı hayal eden ve Imogen ile tanıştıktan sonra içindeki tutkuları ortaya çıkan Al Connely adındaki bir kolej öğrencisini canlandıran Prinze Jr., Al’ın kalbini çalan yetenekli sanat öğrencisi Imogen’ı canlandıran Julia Stiles ile birlikte müthiş uyumlu bir ikili oluşturuyor.

İlk kısa filmi “ Man About Town ” ile Sundance Film Festivalinde 1997 yılının En İyi Kısa Filmi seçilen yönetmen Kris Isacsson,
“ Aşağıdakiler ” filmiyle uzun zamandır anlatmak istediği bir hikayeyi dile getirmeye çalıştığını söylüyor: “ İlk Aşk fikri her zaman ilgimi çekmiştir. Bu tür hikayelere tapıyorum. Ben dürüst, herkesin kendini bulacağı bir şey yaratmak istedim. Birçok insan, ilk aşkı 20 yaşlarında, kolej yıllarında tatmıştır. ”

Filmdeki Al rolünü başarıyla canlandıran Freddie Prinze Jr., bu filmin kendisi için eşsiz bir fırsat olduğunu söylüyor: “ Kendime benzer birini oynayabileceğim bir rol arıyordum. Çünkü bunu gerçekleştirme fırsatım olmamıştı. Ve sanırım bu en yakınıydı.
” Filmdeki bütün karakterleri yönlendiren şeyin aşk ve tutku olduğunu düşünen aktör, filmin ana konusunun da aşk olduğunu belirtiyor.

Al Connely’e olan aşkı ile güçlü ve bağımsız bir kadın haline gelen Imogen karakterini canlandıran, Julia Stiles ise, filmin senaryosunu okur okumaz rolü kabul ettiğini söylüyor: “ Senaryoda ilgimi çeken, ilk aşktan bahsetmesi ve bunu garip, yoğun ve harika bir duygu olarak ele almasıydı. Sanırım aşk son zamanlarda özellikle aklımı çeliyor. Senaryo boyunca da Imogen’ın yaşadıklarıyla da aramda bir bağlantı kurmaya çalıştım.

“ Aşağıdakiler ”in çekimleri, New York birçok mekanı kullanılarak gerçekleştirildi. Greenwich Village’ın bohem sokaklarından, Central Park’a, Plaza Otel’den tarihi Wall Street’e, Chrysler Binası’ndan Rockefeller Center’a kadar birçok tanınmış yer filmin arka planını oluşturdu. Kamera ve ışıklandırma filme ayrı bir renk sağlarken, kostümler filmdeki gençlik kültürünü başarılı bir şekilde yansıttı. Amaç New York’un romantik yönünü vurgulamaktı. Bir yanda şehrin kendisi, diğer yanda da iç mekanlarda parlak renkler kullanılarak pop kültürü ve pop art görünümü çok başarılı bir şekilde yansıtıldı.

Al Connely karakteri ile çekiciliğini ve yeteneğini konuşturma fırsatı bulan Freddie Prinze Jr., beyaz perdeye ilk kez Michelle Pfeiffer, Peter Gallagher ve Claire Daines’le birlikte oynadığı “ To Gillian on her 37th Birthday ” ile adım attı. Gösterdiği başarılı oyunculukla daha sonraları çok iyi rollerde oynama fırsatı bulan Prinze Jr., “ The House of Yes ”, “ I Know What You Did Last Summer ”, “ She’s All That ”, “ Wing Commander ”, “ VIG ” ve “ Sparkler ” gibi filmlerde rol aldı.

Imogen rolünü canlandıran Julia Stiles, oyunculuk kariyerine 1998 yılında Sundance Film Festivalindeki herkes tarafından beğeniyle izlenen “ Wicked ” oyunuyla önemli bir basamak ekledi. “ Ten Things I Hate About You ”, “ The Devil’s Own ”, “ I Love You, I Love You Not ” ve “ Wide Awake ” gibi filmlerde rol alan aktris, yazar olarak da kendini kanıtlamaya çalışıyor. Stiles’ın “ Anarşistin Kızı ” isimli senaryosu, Sundance Enstitüsü tarafından seçilen 12 senaryo arasına girmeyi başardı.

Filmin oyuncu kadrosu içerisinde, Selma Blair, Shawn Hatosy ve Zak Orth gibi isimlerde yer alıyor. Baştan çıkarıcı Cyrus’u canlandıran Selma Blair, filmin genç yaşta kurmak istediğiniz bir ilişkide olması gereken her şeyi öyküsü içerisinde taşıdığını düşünüyor. Hollywood’un en çok aranan genç oyuncuları arasında gösterilen Blair, “ Cruel Intentions ”, “ Girl ” ve “ Brown Requiem ” gibi filmlerde rol aldı. Kaba, uyumsuz Monk rolü ile filmde rol alan Zak Orth ise, Selma Blair gibi Hollywood’u yetenekli oyuncularından biri. Orth’u son olarak “ Snow Falling On Cedars ” filminde izlemiştik. “ The Postman ”, “ Niagara Niagara ”, “ All Over Me ” ve son olara da “ Anywhere But Here ” gibi filmlerden hatırlayabileceğimiz Shawn Hatosy, “ Aşağıdakiler ”de cüretkar ve çevresinden çabuk etkilenen Eddie Hicks rolüyle izleyeceğiz.

Aşağıdakiler Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 10/10
    burcu çınar 3.08.2006 19:23:00
    freddie çok iyi bir rol yeneğine sahip.o varsa hersey tamam...
  • Film Notu 8/10
    damla derin 16.07.2000 13:32:00
    bu film hoşuma gitti. filmde freddie prinze jr.ve juile stiles rollerini çok güzel oynamışlar.filmin konusu da çok güzel.

Aşağıdakiler Filminin Oyuncuları