Ashley Greene

Ashley Greene

Ashley Greene
Oyuncu

Doğum Tarihi: 21.2.1987

Doğum Yeri: Jacksonville, Florida, ABD

ABD'li film oyuncusu ve modeldir. 

Ashley Greene, en iyi olarak 2008'de gösterime giren Alacakaranlık filmindeki Alice Cullen rolü ile tanınmıştır.

Ashley Jacksonville'de sigortacılık sektöründe çalışan Michele ile deniz piyadesi olan Joe Greene'in kızları olarak doğdu. Jacksonville ve Middleburg'da büyüyen Ashley 10. sınıfta Wolfson Lisesi'ne geçmeden önce University Christian School'a gitti. 17 yaşında iken oyunculuk hayatına atılmak için Los Angeles'a taşındı. Ashley'nin Joe adında kendisinden büyük bir erkek kardeşi bulunmaktadır. Joe hala Jacksonville'de ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Ashley ayrıca, filmin baş rol oyuncularından, film çekilmeden önce de tanıdığı Kellan Lutz ve Jackson Rathbone ile yakın arkadaştır.

Ashley model olmak istiyordu fakat bir model olmak için yeteri kadar uzun olmadığı ve podyumlarda yer almak yerine televizyon ve reklamlarda yer alması önerildi. Televizyon ve oyunculuk dersleri aldıktan sonra, oyunculuğa aşık olan Ashley bunu modellikten daha çok sevdiğinin farkına vardı. Bu nedenle Ashley, 17. yaşının başlarında liseden mezun oldu ve oyunculuk kariyerine atılmak için Los Angeles'a taşındı. Ashley, konuk olarak Crossing Jordan, Punk'd gibi birçok televizyon programında yer aldı.
Ashley'nin ani yükselişi 2008 yılında, Stephenie Meyer'in Alacakaranlık romanından esinlenerek yapılan gösterime giren filminde oynamasıyla başladı. Ashley, A Warrior's Heart adlı filmde Alacakaranlık filminin baş rol oyuncularından olan Kellan Lutz ile yeniden aynı yapımda yer aldı.

Görev Aldığı Yapımlar

Ashley Greene Fotoğrafları

Ashley Greene Haberleri

Portreler