Aşk İksiri

Aşk İksiri (The Mistress of Spices)

Puan : 6/10 5 oy
Yönetmen: Paul Mayeda Berges
Oyuncular
Tür: Drama, Romantik
Yapım Yılı: 2005 (96 dk)
Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2007 Cuma
Senaryo: Gurinder Chadha, Paul Mayeda Berges
Yapımcı Firma: Kintop Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Mistress of Spices
Dağıtıcı Firma: Bir Film

Aşk İksiri Filminin Konusu

Tilo San Francisco’da bulunan ‘SPICE BAZAAR’ (‘Baharat Çarşısı’) adında küçük bir mağazada çalışmaktadır. Kapısını çalan kimseyi geri çevirmeden, baharatların yardımıyla en iyi ilacı bulmaktadır. Fakat güçlerinin işe yaraması için mutlaka uyması gereken 3 kural vardır: – baharatları sadece başkalarına yardım etmek için kullanmalıdır, başka bir insanın tenine dokunmamalıdır ve dükkanından asla çıkmamalıdır.

Yakışıklı ve gizemli bir mimar olan Doug, motosikletiyle Tilo’nun mağazasının önünde kaza yapar. Tilo Doug’un yaralarını iyileştirir ve o andan itibaren hayatı değişmeye başlar. Tilo’nun arzuları hayatında ilk defa harekete geçmiştir. Hayatta başkalarına yardım etmekten daha fazlasının olduğunu anlamaya başlar. Kurallardan haberi vardır, baharatlar onu uzak durması için uyarmaktadır. Fakat Doug’un kendisine yardımcı olan baharatları yoktur tabii ki, ve elinde çiçeklerle Tilo’ya çıkma teklifinde bulunur.

Ne kadar karşı koyarsa koysun, Doug’un ısrarcı, dürüst ve arkadaşça tutumu, onları birbirlerine daha da yaklaştırır. Yanlışlıkla birbirlerine fiziksel olarak dokununca en önemli kurallardan birini bozmuş ve baharatları kızdırmış olurlar. Baharatlar artık şefkat ve romantizm havasından çıkmışlardır fakat Tilo aşkın büyüsüne kapılır ve baharatlarını geride bırakarak Doug’la bir akşam yemeğine çıkmayı kabul eder. Baharatlar onu cezalandırmaya başlar, Tilo aşık oldukça, müşterileri acı çekmektedir.

Tilo bir yandan yaptığı işi sürdürerek insanlara yardım etmek istemekte, bir yandan da aşkı yaşamak istemektedir… Kendi hayatına geri dönerse, yardım ettiği bütün insanlar acı çekecektir. Dönmezse de, Doug’ı sonsuza dek kaybedecektir!

Aşk İksiri Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 10/10
  Maqa 4.2.2019 20:15:00
  Filim nerde
 • Film Notu -/10
  elvin 8.9.2015 13:28:00
  Bu filmi nerde izleye bilirim bilen varmi
 • Film Notu 10/10
  Selma 20.11.2007 20:59:00
  İnanın hayatımda izlediğim en güzel sinema filmiydi. Çok süper olmuş peki bizim baharatımızın ne oldugunu kim sölücek
 • Film Notu 10/10
  NERİMAN BAŞOĞULLARI 17.2.2007 15:16:00
  film süper gerçek bi aşk hikayesi nedense bi seçim yapmak zorunda bırakıyor hayat zmn zmn ve işte o anda aşk başlıyor. filmin bana geçirdiği büyü inanılmaz kesinlikle kaçırmayın!!!!
 • Film Notu 10/10
  ilhan AKKOÇ 29.1.2007 10:22:00
  filim konusu drama ve romantizim aşk ta var ben ce süper olmuş filmin oyuncuları birbirinde güzeller helde bu gurup bir araya gence: Aishwarya Rai, Nitin Ganatra, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Caroline Chikezie, Anupam Kher süper oluyolar başarılarının devamını diler emeği gecen herkese saygılar sunarım

Aşk İksiri Filminin Oyuncuları