Oscar Novak (Perry) idealist genç bir minardır. Yakışıklı ve neşeli Oscar ve iş ortağı, Peter Steinberg (Platt), kariyer edinme adına önemli bir fırsat ele geçirmişlerdir - zira Chicago'nun zengin işadamlarından Charles Newman (McDermott) multi milyon dolarlık bir kültür sitesinin inşası için bu ikisini seçmiştir. İkisi de bu işi alabilmek için sıkı bir rekebete girmişlerdir.

Oscar'ın işi kazanmak için çalışmasının yanına bir iş daha eklenmiştir. Charles ondan metresi Amy'ye (Campbell) gözkulak olmasını istemiştir. Ama Oscar Amy'den çok hoşlanmış belkide hayatının kadının bulmuştur.

Fakat Oscar'ın hayali çok sürmez. Çünkü Charles O'nu yanlışlıkla bir eşcinsel sanmış ve herkese böyle söylemiştir. Amy de onun bir eşcinsel olduğunu sanmaktadır. Kısaca Oscar'ın arkadaşları, ailes, hatta caddedeki sıradan vatandaş bile onun bir eşcinsel olduğunu sanmaktadır. Oscar bir süre sonra kentteki en çok sevilen eşcinsel olur. Tüm hayatı alt üst olmuştur.

Yılın profesyonel eşcinseli seçildiğinde artık bir karar verme zamanının geldiğini anlamıştır. ya bu oyuna devam edecek ya da herşeyi açıklayacaktır...