Aşk Üçgeni

Aşk Üçgeni (Three to Tango)

Puan : 5/10 1 oy
Yönetmen: Damon Santostefano
Oyuncular
Slogan: Bütün dürüstlükler aşk savaşında
Tür: Komedi, Romantik
Yapım Yılı: 1999 (98 dk)
Senaryo: Rodney Patrick Vaccaro, Aline Brosh Mckenna
Yapımcı Firma: Hoyts Film Partnership
Yapım Ülkesi: USA
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Three to Tango
Resmi Site: 3totango.warnerbros.com/

Aşk Üçgeni Filminin Konusu

Oscar Novak (Perry) idealist genç bir minardır. Yakışıklı ve neşeli Oscar ve iş ortağı, Peter Steinberg (Platt), kariyer edinme adına önemli bir fırsat ele geçirmişlerdir - zira Chicago'nun zengin işadamlarından Charles Newman (McDermott) multi milyon dolarlık bir kültür sitesinin inşası için bu ikisini seçmiştir. İkisi de bu işi alabilmek için sıkı bir rekebete girmişlerdir.

Oscar'ın işi kazanmak için çalışmasının yanına bir iş daha eklenmiştir. Charles ondan metresi Amy'ye (Campbell) gözkulak olmasını istemiştir. Ama Oscar Amy'den çok hoşlanmış belkide hayatının kadının bulmuştur.

Fakat Oscar'ın hayali çok sürmez. Çünkü Charles O'nu yanlışlıkla bir eşcinsel sanmış ve herkese böyle söylemiştir. Amy de onun bir eşcinsel olduğunu sanmaktadır. Kısaca Oscar'ın arkadaşları, ailes, hatta caddedeki sıradan vatandaş bile onun bir eşcinsel olduğunu sanmaktadır. Oscar bir süre sonra kentteki en çok sevilen eşcinsel olur. Tüm hayatı alt üst olmuştur.

Yılın profesyonel eşcinseli seçildiğinde artık bir karar verme zamanının geldiğini anlamıştır. ya bu oyuna devam edecek ya da herşeyi açıklayacaktır...

Çekim Bilgileri

Yönetmen Wes Craven'ın " Çığlık ", " Çığlık 2 " ve " Çığlık 3 " filmlerindeki başarılı performansıyla eğlence endüstrisinin en sev... Devamı için tıklayın...
Yönetmen Wes Craven'ın " Çığlık ", " Çığlık 2 " ve " Çığlık 3 " filmlerindeki başarılı performansıyla eğlence endüstrisinin en sevilen genç yıldızları arasına giren Neve Campbell ise aşk üçgenindeki seksi Amy karakterini canlandırdı. Çok seksi bir görüntüsü olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğu Campbell, bu özelliğini genç yaşına rağmen sahip olduğu yeteneğiyle bütünleştirmeyi başardı. Oynadığı karakter hakkında " Şimdiye kadar oynadığım rollerden çok farklıydı. Daha öncekiler oldukça ağırdı. Karakterlerin yoğun olması çok hoşuma gitti. Komedi uzun zamandır oynadığım dramdan çok farklı. Bu konuda kendimi geliştirmeye açığım. Komik olmalıyım, güldürmeliyim ve de aşık olmalıyım. Bu filmde kimse ölmüyor ya da kimse korkutulmuyor. Hayatımda ilk defa bir filmde yetimi oynamıyorum." Diye konuşan güzel yıldız, henüz çok yeni olduğu sinema dünyasında birçok ödül kazanarak büyüklerine taş çıkarttı. En İyi Kadın Oyuncu dalında Satürn, Blockbuster Ödülü ve MTV Sinema Ödülü'nün sahibi olan Campbell'ın gelecek projeleri arasında Danny De Vito ve Jamie Lee Curtis ile birlikte oynayacağı " Drowning Mona " ve " Panic " filmleri yer alıyor.

Oscar gibi homoseksüel olan iş ortağı Peter Stenberg karakterini son olarak " Lake Placid " ile karşımıza gelen Oliver Platt canlandırıyor. Hollywood'un en çok iş yapan aktörlerinden biri olan Platt, komik karakterleri karikatürize etmeden oynaması ile tanınıyor. Eddie Murphy'nin yönettiği komedi filmi " Dr.Doolittle " ile seyirciye kendini kabul ettiren aktör, " Flatliners ", " Married to the Mob ", " A Time to Kill " ve " Buldworth " gibi filmlerde rol aldı.

Çekimlere başlandığında tüm oyuncu kadrosu haftalar süren provaların ardından sette oldukça rahattı. Oyuncular yönetmen Santpostefano'nun provalarda yarattığı rahat atmosferi sete de taşıdığını gördüler. Bu rahat ortam tüm oyuncuların uyum içinde çalışmasına olanak verdi. Santostefano, çekim süreci için şunları söylüyor : " Muhteşemdi. Herkesin yaratıcılığı en yüksek noktadaydı. Böylece her sahne çok canlı oldu. "

Oynadığı rol gereği bir cam sanatçısını canlandıran Neve Campbell, perdede inandırıcı görünebilmek için işin teknik eğitimini aldı. 2000 derecenin üstünde ısıtılan fırınlar ve onca malzemenin güvenli bir şekilde kullanımını öğrenmek için cam üfleme sanatı ile ilgili yoğun kurslara katılan aktris, gösterdiği başarıdan dolayı Kanada'daki Sheridan Koleji'nden cam üfleme programına katılma teklifi alarak, bu konuda da yetenekli olduğunu ispatladı.

Aşk Üçgeni Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 10/10
    Erasmus Oscar Wilde 11.09.2000 14:38:00
    çok etkileyici, sürükleyici bir film. Özellikle homofobik olmamasını takdir ettim. uzun zamandır bçyle güzel vakit geçirmemiştim. tavsiye ederim.

Aşk Üçgeni Filminin Oyuncuları