Yönetmen: John Turturro
Oyuncular
Tür: Romantik, Komedi
Yapım Yılı: (115 dk)
Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2006 Cuma
Senaryo: John Turturro
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Adı: Romance & Cigarettes
Resmi Site: www.romanceandcigarettes.co.uk/
Dağıtıcı Firma: 35 Milim Filmcilik

Aşk ve Sigara Filminin Özeti

“Aşk ve Sigara” günümüz Amerika’sında geçen bir “işçi sınıfı operası” ve tutkulu bir komedi. Bir erkeğin sadakatsizlik ve sadakatsizliğin bedelini ödeme üzerine yaptığı yolculuğu anlatan filmde, James Gandolfini karşımıza filmin baş kahramanı Nick Murder olarak çıkıyor.

Orta yaş krizi eşiğindeki Nick, kızıl saçlı Tula (Kate Winslet) için büyük bir tutku beslemektedir. Uzun yıllar Nick’in karısı olan Kitty (Susan Sarandon) için ise bu ihanet bardağı taşıran son damla olmuştur. Kocasına karşı inancını kaybeden Kitty, nefretten dolayı hissettiği yırtıcı duygulara kendi bile şaşırmaktadır. Nick ise sonunda ailesini içine sürüklediği acıyı anlayacaktır. Karısının sahip olduğu aşk ve saygınlığın değerini zamanla keşfedecektir.

Modern ve klasik müzik tınılarını bir araya getiren filmde, James Brown, Nick Cave ve Bruce Springsteen gibi ünlü sanatçıların parçalarına yer veriliyor. 2005 yılı Venedik Film Festivali’nde, Altın Aslan’a aday gösterilen 'Aşk ve Sigara', cinsellik ve ölüm üzerine yapılmış büyülü bir masal...

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Aşk ve Sigara Filminin Oyuncuları


>> >> Aşk ve Sigara

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor