Aşka Veda

Aşka Veda (Down with Love)

Puan : 4/10 1 oy
Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular
Tür: Komedi, Romantik
Yapım Yılı: 2003 (101 dk)
Vizyon Tarihi: 26 Eylül 2003 Cuma
Senaryo: Eve Ahlert, Dennis Drake
Yapımcı Firma: Fox 2000 Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Down with Love
Resmi Site: downwithlovesoundtrack.com/

Aşka Veda Filminin Konusu

1960'lı yılların başında geçen film dönemin tüm renklerini ve özelliklerini 2000'li yılların tekniği ile sinemaya taşıyor. New York City şehrinin kitap satış rekorlarını alt üst eden bir yazarı canlandıran Zellweger ve onun bu yükselişinden hiç hoşlanmayan bir köşe yazarı ve playboy McGregor filmin oyuncuları. Oscar Ödüllü American Beauty filminin yapımcıları Bruce Cohen ve Dan Jinks. Filmin yönetmenliğini Peyton Reed senaryosunu ise Eve Ahlert ve Dennis Drake üstlenmişler.

Barbara Novak (Renée Zellweger) feminist manifestoyu açıklayan kitabı ile kadınlar için aşka hayır derken kariyere, gelişime ve sekse evet diyen bir yazardır.Kitap satış rekorları kırdığında elbetteki gazeteci Catcher “Catch” Block (Ewan McGregor), kadınlar için yaratılmış/ erkeklerin sevgili dostu ve şehir adamı, tarafından alt eilmeye makumdur... Ama acaba işler böyle mi gelişir. Catch’in en yakın arkadaşı ve patronu nevrotik bir aşık Peter McMannus (David Hyde Pierce), yazar ve gazeteciyi bir araya getirmeye çalışır. Fakat onun asıl amacı Barbara'nın akıllı ve güzel editörü Vikki Hiller'a biraz daha yakın olmaktır.

Aşka Veda Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 5/10
    Hasan Kendirci 31.10.2003 18:11:00
    Bu film bir Amerikan klişesi. Yine hayal ürünü bir konu ve gerçek yaşamda olması mümkün olamayacak olaylar dizisi ve biryığın yapaylık mevcut. Boş zamanınız çoksa gidin derim.

Aşka Veda Filminin Oyuncuları