Atlantis: Kayıp İmparatorluk

Atlantis: Kayıp İmparatorluk

Puan : 8/10 5 oy
Yönetmen: Gary Trousdale, Kirk Wise
Oyuncular
Tür: Animasyon, Fantastik
Yapım Yılı: 2001 (95 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Şubat 2002 Cuma
Senaryo: Tab Murphy
Yapımcı Firma: Walt Disney
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Atlantis: The Lost Empire
Resmi Site: disney.go.com/disneypictures/atlantis/

Atlantis: Kayıp İmparatorluk Filminin Konusu

Yönetmenliğini Gary Trousdale ile Kirk Wise’ın üstlendiği “Atlantis: Kayıp İmparatorluk”ta, olağanüstü ve gizemli bir ülkeye yapılan heyecan verici bir yolculuk son derece cesur bir anlatım tekniğiyle sergileniyor.Seslendirme kadrosunda Michael J. Fox, James Garner ve Leonard Nimoy’un görev yaptığı filmde, eski bir sırrı çözmek için araştırma gezisine çıkan bir maceracılar grubuna genç ve deneyimsiz bir gencin katılışından sonra gelişen olaylar dizisini izleyeceğiz.Aksiyon yüklü bu çizgi filmin merkezinde genç bir harita uzmanı ve dilbilimci olan Milo Thatch yer alır. Kayıp bir hazine peşindeki genç Milo, böylelikle ünlü bir kaşif olan büyükbabasının yarım kalmış hayalini de tamamlamayı hedeflemektedir. Uzun zamandır kayıp olan bir günlüğün ortaya çıkmasının ardından maceracı ruhlu bir dolar milyarderinin de devreye girmesiyle keşif yolculuğu başlar. Komutan Rourke ve ekibi böylelikle esrarengiz su altı krallığına ulaşır. Ancak orada beklentilerinin tam tersi bir durumla karşılaşacaklardır. Bundan sonrasında meydana gelecek olaylar zincirinin ardındaki esrar perdesini sadece Milo çözebilecektir.

Atlantis: Kayıp İmparatorluk Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 10/10
  bahadır yiğit 6.9.2009 12:07:00
  Süper bir çizgi film insan bir kere izlemeye başladı mı bir daha kalkamıyor başından...
 • Film Notu 10/10
  Dilek Yeğin 8.4.2006 19:20:00
  Ben bu animasyonu sonradan seyrettim.Çok harika.Herşey kusursuz.Hikayesi de harika.Çevremdeki herkese izlettirdim.Zorla olsa da izlediler ve çok ama çok sevdiler.
 • Film Notu 10/10
  mehmet çiçek 16.7.2002 17:10:00
  çizgil film insanı sosyallığını arttırdığı için 10 puan.
 • Film Notu 9/10
  Kıl Adam 20.4.2002 14:46:00
  Çizgiler mükemmel, konu mükemmel, hele Atlantis%%1%in hikayesi çok daha mükemmel. Peki neden mi 9 puan verdim Adımdan dolayı :)
 • Film Notu 10/10
  zeynep demir 5.4.2002 19:33:00
  Ben grafik tasarım son sınıf öğrencisiym ve işlerimden birisi de kendi tasarımlarımı yapmak bu çizgiş filmi kusursuz buldum harika çizilmiş ve super bir konu peyaz perde geçse çok ii bir başyapıt olacağındam eminim tavsiye deiyorum mutlaka izleyin

Atlantis: Kayıp İmparatorluk Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor