Ayakta Kal

Ayakta Kal

Puan : 4/10 22 oy
Yönetmen: Adnan Güler
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2008
Vizyon Tarihi: 16 Ocak 2009 Cuma
Senaryo: İrfan Saruhan, Selim Çiprut
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.ayaktakalfilm.com/
Dağıtıcı Firma: UIP Filimcilik

Ayakta Kal Filminin Konusu

Devlet lisesinde okuyan gençlerle özel okulda okuyan öğrenciler arasındaki sınıf çatışmalarının anlatıldığı filmde rol gereği devlet lisesine devam eden Mehmet Aslan’ın canlandırdığı Ali karakteri Yasemin rolüyle karşımıza çıkacak olan Sinem Kobal’a aşık oluyor. Fakat özel okula devam eden ve çok zengin bir aileye sahip olan Yasemin, anne ve babasının bu aşka karşı çıkmasıyla zor günler geçiriyor.

Ayakta Kal Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 22 Yorum
 • Film Notu 1/10
  alara kardelen 19.08.2009 20:09:00
  Tam anlamıyla berbat bi film!oyuncular ve film konusu iğrençti.emeğe saygısızlık gibi olmasın ama ben ortada bi emek bile göremiyorum.oyuncular çok başarısız hele o başroldeki 2 kişinin başarısızlığı ayrı.filmin konusu cok saçma:S puanımın arkadasındayım
 • Film Notu 10/10
  Buse 29.03.2009 23:58:00
  gerçekten ama gerçekten film harika mükemmel süperdi herkese tavsiye ederim
 • Film Notu 9/10
  Zeynep Naz Aksoy 26.02.2009 16:35:00
  film çok güzeldi. emek harcanmış. ama çok küfür vardı yaş sınırı koyulmalı ve arka sıradakiler dizisinden biraz kopya çekilmiş.
 • Film Notu 1/10
  Enise ESER 21.02.2009 19:03:00
  Ben böyle bir film izlemedim bilet parasına acıyorum.Tpik türk filmi zengin kız fakir erkek sonunda da birleşirler.Ve mutlu son bence paranıza yazık..!
 • Film Notu 10/10
  osman kaya 7.02.2009 23:12:00
  Bence harika bir filmdi.Hayatta bir çok acıyla karşılaşsak bile asla yılmamamız gerektiğin bir daha altını çizerek belirtti.Elbette bu filme berbat diyenlerde olacaktır.Fakat her ne olursa olsun bu filmi izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.İzlediğiniz zaman benim neyi anlatmak istediğimi anlayacaksınızdır... (Ayaktakal) (Aslayılma)
 • Film Notu 10/10
  kübra demirtaş 6.02.2009 16:36:00
  Hep aynı konu bildiğimiz zengin kızı ile fakir aşkı.Artık kısacası günlük dışı yorumlara ihtiyacımız war.Değiştirin artık bu düzeni
 • Film Notu 1/10
  TEMRE ÖZDEMİR 5.02.2009 18:48:00
  Film Sonundaki Düşüncelerim: 1- Konu çok yavan ve sığ. Basit bir aşk hikayesi, hiç bir orjinal tarafı yok. 2- Seslendirme rezalet, müziklerden konuşmaları duyamıyorsunuz, müzik ve konuşma uyumu berbat. 3- Çekimler inandırıcı değil, hastanede delikanlının babasının serum ve nefes açıcı alması, Hoca antrenmanda toplu koşan öğrencilere zaman tutuyor. Cooper testini anlarım ama bu sezon açılışlarında olur. Çok komik. Maç için sahaya çıkılacak çim sahaya ve soyunma odasına krampon ayakkabı yerine altları düz normal spor ayakkabılar konmuş. Yönetmen beeeey! 4- Müzikler tatminkar değil, ilgi çekici değil. Acemice. 5- Delikanlıyı kızın ailesi yemeğe çağırıyor, Tamam, evim önünde öpüşmeler, hoppalaaa, anne baba içeri girdikten sonra hangi kültürde hangi bakış açısıyla anne baba içeri girip kızıyla bir erkeğin evlerinin önlerinde öpüşmesine okey der 6- Filmi 100 kişilik sinemada sadece 7 kişi izledik, ilgi duyulmayan bir filmmiş. 7- Bu filmde bence basit bir aşk hikayesi için eğitim kurumları feda edilmiştir. Nasıl mı: a. Bir kere okullar sanki 'Manken Yetiştirme Okulları' gibiydi. Etekler mini mi mini, göğüs dekoltesi bütün kızlarda podyuma taş çıkartırçasına idi. Kolaaaay gelsiiiin. b. Özel okulla resmi okul arasındaki fark abartılıydı ve tam bir rezaletti. Şu anda bütün resmi okullarda laboratuvarlar ve bilgisayar teknoloji sınıfları var. Bu eğitimle ilgili bir film se bir eğitim danışmanınız olsun veya bir iki eğitimciye danışıverin lütfen yönetmen bey.. c. Öğretmen etkinlikleri, okul içi eğitime değinilmesi hemen hiç yok. Hem öğretmenin tavrı çok sertti. Bu yönetmen arkadaşa ve senaristlere arka sıradakiler dizisindeki Kemal Hocayı izlemelerini tavsiye ediyorum. d. Bir eğitimle ilgili olan filmde MEB kuralları neyse odur. Saçı sakalı ne olduğu belli olmayan 25-30 yaş grubunu andıranlarla okul filmi olmaaaaaz. OLUMLU YÖN: Bu film şu yüzden benim için faydalıydı: Benim eleştirmen olmamda bana geniş bir alan sağladı. Burada da bu eleştirilerimi yazdım. Bu eleştirileri yayınlarsanız site görevlilerine teşekkür ederim. Çünkü artık yapımcılara, yönetmenlere, senaristlere ve her ilgiliye şu mesajı veriyorum: Karşınızda 20 yıl önceki koyun gibi izleyici YOOOOOK. İşinizi ya tam iyi yapın, ya da bu yola çıkmayın. OKUYANLARA SELAMLAR, SAYGILAR DİLERİM. Filme gidenler için pek bir şey katacağına inanmıyorum.
 • Film Notu 2/10
  nazlı küçükuymaz 5.02.2009 14:28:00
  filmin konusu bence fantastik olmalıydı:) çünkü ben böyle bir okul ve böyle öğrenciler,arkadaşlar hiç bir yerde görmedim,rastlamadım.filmde şiddette önemli bir yere sahip bence ve bu öğrencileri olumsuz yönde etkileyecektir.arkadaşlar bence böyle filmlere gitmeyelim:)
 • Film Notu 10/10
  mustafa ERDURMUS 4.02.2009 17:23:00
  tavsiye ederim SÜPER di herkes gitsin !!!
 • Film Notu 10/10
  şeyda emekligil 4.02.2009 11:23:00
  bence çok güzel 1 verenlere hayret ediyorum

Ayakta Kal Filminin Oyuncuları