Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular
Yapım Yılı: 2006
Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2007 Cuma
Senaryo: Serdar Akar
Yapımcı Firma: Kenda Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.bardafilm.com/

Barda Filminin Konusu

Nail, Nil, TGG, Aynur, Aliş, Sevgi, Pelin ve Cenk, yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubudur. Günlük hayatın akışı içinde huzurlu ve neşeli bir hayat sürmektedir. Her birinin kendilerine ait sıkıntıları ve çözmek zorunda olduğu problemler olsa da gençliğin getirdiği umutla hayata sımsıkı bağlıdırlar. Kimi evlilik, kimi mezuniyet, kimi düzenli bir hayata adım atma hayalleri içinde olan bu gençler, birden bire hayatlarının tam ortasına giren nedensiz şiddetle büyük bir yıkım yaşarlar.

Bir gece yarısı, arkadaşlarının işlettiği barda son biralarını içip eve dönecekken içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silahla alıkonulurlar. Elleri, ayakları, ağızları bağlanan gençler sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan grubun görünürde hiçbir amacı yoktur. Yaşları 20 ile 45 arasında değişen bu grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartırlar.

Gerek şiddeti uygulayan, gerekse maruz kalanlar için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Barda Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 530 Yorum
 • Film Notu -/10
  emilyy 19.02.2013 20:54:00
  hayatimda hic bu kadar berbat bir film izlemedim.senaryosu uyduruk ismi bile uyduruk oyunculuk sifir tek kelimeyle berbat otesi
 • Film Notu -/10
  emily 19.02.2013 20:45:00
  hayatimda hic bu kadar uyduruk sacma bi film izlememistim.senaryosu berbat otesiydi ismi bile uyduruk amerikan filmlerinden taklit edmisler ama hic becerememisler ellerine yuzlerine bulastirmislar oyunculuklar berbat otesi surekli kufur tek kelimeyle berbat.
 • Film Notu 8/10
  Tuğçe Şengüller 10.10.2009 13:56:00
  ülkemizin artık bazı şeyleri aşması lazım... filmi birçok yönden beğendim..... antinormal filmleri bekliyoruz....
 • Film Notu 8/10
  dARe 7.07.2009 15:34:00
  Film nasıl bir dünyada, etrafımızda hayatı altüst olmus cani vurdumduymaz ve diğer insanlarında hayatını altüst etmeye çalışan bi sürü pisikopat insanlar ve roldeki çocuğunda dediği gibi hayatı yaşamanın bi sürü yolu varken gidip en boktan,berbat olanı seçen pisikopatlarla iç içe yaşadığımızı anlatmaya çalışmış. filmden alınması gereken dersler,öğütler,tedbirler var tabi böyle yerlerde de bu riskler daha fazla olur bar,disko içkili yerler dinimizce uygun olmayan yerler buraları aslında bi sürü insan dinimizi islamiyeti inanarak doğru bi şekilde yaşamaya çalışsa böyle şeylerden de bi o kadar uzak olur hee ama hayat bu başımıza gelmez diye birşey yok!!! o yüzden kişi nasıl bir dünyada her türden insanlarla yaşadığını, yaşamın zorluklarını bilicek ona göre kendini bunlara karşı fiziken ve ruhen güçlü kılacak, hazırlayacaktır. etrafına ve ailesinede nasıl bir dünyada yaşıyoruz bunlar ile nasıl başedebiliriz öğretmesi gerekmektedir.aksi takdirde insanlar böyle olayları ancak başlarına geldiğine farkına varmakta,afallamakta ve biraz şansları varsa kurtulabilmektedirler... Size tavsiyem doğru olun dürüst kalın Hayatı mutlu sağlam yaşayabilmek için KENDİNİZ için (sevdiğiniz için) elinizden geldiğince hayatı sevmeye çalışın sonuçta biz bu dünyaya ağaçtan meyve gibi düşmedik hepimizin bi yaradılış amacı,yaşama sebebimiz var olmalıda kişi ancak bu bağlara tutunarak hayatını istediği gibi yaşayabilir.'Özgüveniniz Sağlam olsun'
 • Film Notu 10/10
  ömer meriç 27.11.2008 20:36:00
  film bence cok güzel ve aıllıca yapılmış ama böyle bir olayın olmasının insanı hem üzer hem o andaki pozisyonları zoruna gitti şahsen benim ordaki şiddete maruz kalanları film olsa bile düşündürdü böyle bir olay olmuşmudur..
 • Film Notu 6/10
  Serkan Bulut 9.07.2008 03:25:00
  gerçek bi hikayeyi yansıtmak istemişler herhalde ama biraz abartmışlar..film baya bi psikopattı yaw...eğer yok ben izleyebilirim derseniz bakın neler oluyor
 • Film Notu 1/10
  uğur erdoğan 6.07.2008 21:42:00
  Başka bir konu bulamamış bu yönetmen arkadaşımız herhalde kendiside psikopat ruhlu galiba bu kadar berbat bir film olamaz.
 • Film Notu 3/10
  asya öztürk 5.07.2008 17:40:00
  profesyonellik anlamında evet ii. ama tema da yer alan ve ülkemde maalesef hala var olan bir kesimin anlatılıyor olması üzücü. kafasından çok cinsel organını kullanan insanları nedense sistemimiz daha haklı buluyor demekki. belki böylesi sisteme daha yakın. bi arkadaş sistemin hatası demiş . bencede. o sistemin en büyük hatası içerde gereksiz insan dışı yaratıkları(bunlar gibi) beslemesini bildiği gibi yaşatmamasını da bilmeli.
 • Film Notu 4/10
  gülay gülnaz 18.05.2008 22:22:00
  aslında sıfır puandı ama oyuncuların emeğine saygı için 4 puan veriyorum. filmi bugün izledim ve hala midem bulanıyor. bu tarz insanlarla aynı dünyayı paylaşmaktan utanç duyuyorum. Allah ıslah etsin baska ne denirki. ne günlere kaldık.. yazık.. ayrıca bunca küfürün birarada kullanılması cok rahatsız edici. emek verildiği için saygı duyarım ama çok kötü gercekten. insanların psikolojisini bozan bu tür yapımların cok iyi düşünülmesi ve sunulması gerekiyor bence.
 • Film Notu 10/10
  emreçakır 7.01.2008 12:19:00
  Bence mükemmel bir film.İzlediğim en güzel filmlerdenbiri.kadro ve senaryo çok başarılı.Özelliklede Nejat işler çok iyi bir oyuncu.Onun canlandırdığı karakter çok mütiş.Benim en hayran kaldığım karakter zaten selim.Ama diyer karakterlerde mütiş(45,batlak,nasır,çırak).filmde emeği geçen herkese çok teşeekkür ederim böyle mütiş bir film yaptıkları için.Başarılarının devemını dilerim.

Barda Filminin Oyuncuları