Yönetmen: Jean-François Richet
Oyuncular
Slogan: Aynasızlarla suçluların ortak mücadelesi
Tür: Aksiyon, Drama
Yapım Yılı: (109 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Nisan 2005 Cuma
Senaryo: Tig Fong, John Carpenter
Yapımcı Firma: Rogue Pictures
Yapım Ülkesi: ABD / Fransa
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Assault on Precinct
Resmi Site: www.ap13movie.com/home.php

Baskın Filminin Özeti

Yılın son gününe saatler kala, karlı hava ve güvensiz yol koşulları nedeniyle Detroit'in en eski karakolu Precint 13’teki birkaç polis dışında çalışmak zorunda olan kimse yoktur. Polislerin başında, hızlı bir polisken bir uyuşturucu baskınında yaralanıp masa başına çivilenen Sergeant Jake Roenick vardır. Görünüşe göre kolay bir görevi vardır: 1 Ocak sabahına kadar karakola bekçilik etmek.

31 Aralık'ın ilk saatlerinde, yakalanması neredeyse imkansız sayılan suç efendisi Marion Bishop, şehrin gizli bir köşesinde sıkıştırılır. Çatışmada bir polis ölürken, Bishop yakalanarak kelepçeleriyle hapishane arabasına konulur. Arabada uyuşturucu bağımlısı Beck, üçkağıtçı Smiley ve çete üyesi Anna da vardır. Şehri felç eden kar fırtınası yüzünden hapishane otobüsü bozulup güvenlik sistemi zarar görünce, suçlular gece geçici olarak hapsedilmek üzere Precint 13 karakoluna getirilir.

Roenick ve ekibini zor bir gece beklemektedir. Maskeli iki adamın otobüsün muhafızlarına saldırmasıyla işler iyice karışır. Saldırganlar Bishop'un peşinde gibidir. Şimdi Roenick, yardım gelene kadar suçluları ve bir avuç görevliyi organize ederek geceyi sağ salim atlatmak ve hayatta kalmak zorundadır. Az silah ve bol cesaretten başka elinde pek bir şey olmasa da...

Baskın Filminin Oyuncuları


>> >> Baskın

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor