Yönetmen: Stare Yıldırım
Oyuncular
Slogan: Çünkü Herkesin Biraz Umuda İhtiyacı Var
Tür: Drama, Komedi
Yapım Yılı: 2017 (95 dk)
Vizyon Tarihi: 9 Kasım 2018 Cuma
Senaryo: Stare Yıldırım, Gökçe Eyüboğlu
Yapımcı Firma: Stare Films
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: Bir Film

Batlır Filminin Konusu

Batlır, fiziki farklılığı olan bir gencin hikayesini konu ediyor. Batlır, doğuştan büyük bir kafaya sahip olan bir gençtir. Ailesi hayatının geri kalanında bahtı açık olsun diye ona “Bahtlı” adını vermek istese de nüfus memurunun yanlış anlaması sonucu ismi Batlır olur. Fiziksel farklılığı nedeniyle zor bir çocukluk geçiren Batlır, artık bu sorundan kurtulmak ister. Bunun için ameliyat olması gerekir ancak ameliyat oldukça risklidir. Üstelik ameliyat için 1 milyon liraya ihtiyacı vardır. Babası ameliyat olmasına karşı olsa da hayatını değiştirmeyi kafasına koyan Batlır, her şeyi göze alıp parayı bulmak için bilgi yarışmasına katılmaya karar verir. Ona bu macerada yakın arkadaşlarının yanı sıra dünyanın en yalnız balinası olarak bilinen ‘52 hertz’ eşlik eder.

Yönetmen koltuğunda Stare Yıldırım’ın oturduğu filmde Batlır karakterine Can Sipahi hayat veriyor. Senaryosunu yönetmen ile Gökçe Eyüboğlu, Volkan Girgin ve Nuh Kerem Pilavcı’nın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Erkan Taşdöğen, Sinan Çalışkanoğlu, Selen Kurtaran, Yağızkan Dikmen gibi isimler yer alıyor.

Batlır Yorum Yaz




"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 10/10
  Ecirin su çoban 29.11.2019 16:52:00
  Çok güzel bir film
 • Film Notu 1/10
  Muhammed Fahri uslu 28.11.2019 21:39:00
  Yakın zamanda mavi balina adında bir oyun çıktı ve bu yüzden çok çocuk öldü bu filmdeki balina çocuğa yön veriyor
 • Film Notu 9/10
  Züleyha yıldırım 9.11.2018 20:15:00
  Özel bir film Zevkle izledim.Çünkü topluma bir işık mesajı var.BATLIR gibi nice çocuklar kapalı kapılar ardında ......umarım bu film bir ışık , bir umut olur. Film bütün olarak süperdiiiii Emeği geçen başta yönetmen olmak üzere tüm ekibi tebrikederim .

Batlır Filminin Oyuncuları