Ben Şahsen Bizzat Kendim

Ben Şahsen Bizzat Kendim (Me Myself I )

Puan : 4/10 2 oy
Yönetmen: Philippa Karmel
Oyuncular
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 1999 (104 dk)
Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2000 Cuma
Senaryo: Philippa Karmel
Yapımcı Firma: Gaumont
Yapım Ülkesi: Fransa - Avustralya
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Me Myself I
Resmi Site: www.spe.sony.com/classics/memyselfi/index.h

Ben Şahsen Bizzat Kendim Filminin Konusu

Erkek arkadaşından evlilik teklifi aldığı ve reddettiği bir günün gecesinde yatağına yatan gazeteci Pamela Drury, bu kararından pişmanlık duymaya başlar. Sonra esrarengiz bir olay sonucunda kendisini bilinçaltının tuzağına düşmüş olarak bulur. O artık ödül kazanmış bir gazeteci değil, reddettiği erkek arkadaşıyla evlenerek evine kapanmak ve üç haşarı çocukla başetmek zorunda kalan yorgun ve bıkkın bir annedir.

Çekim Bilgileri

Çeşitli filmlere yaptığı kurgu çalışmalarıyla adını duyuran Pip Karmel'in ilk yönetmenlik denemesi olan ve sevmeye, sevilmeye ve e... Devamı için tıklayın...
Çeşitli filmlere yaptığı kurgu çalışmalarıyla adını duyuran Pip Karmel'in ilk yönetmenlik denemesi olan ve sevmeye, sevilmeye ve evliliğe büyük istek duyan bir kadın gazetecinin öyküsünü konu alan " Me, Myself, I " ( Ben Şahsen, Bizzat, Kendim ) televizyon komedisi unsurlarını bünyesinde harmanlayan ve keyifle izlenen bir aile komedisi.

Finansörlüğünü Fransız sinema endüstrisinin devlerinden Gaumont'un yaptığı ve bir Avustralya yapımı olan " Me, Myself, I ", karizmatik kadın yıldızı Rachel Griffiths sayesinde özellikle kadın izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Kendi kuşağının en iyi oyuncularından birisi olan ve Juliette Binoche'e şaşırtıcı benzerliği olan Rachel Griffiths, ortaya koyduğu başarılı oyun sayesinde yönetimden ve senaryodan kaynaklanan kimi zaafların üstünü örtmeyi başarıyor.

Geçen sezon izlediğimiz Gwyneth Paltrow'un canlandırdığı
" Rastlantının Böylesi " ( Sliding Doors ) ile tematik benzerlikler taşıyan " Me, Myself, I ", baş karakterlerinin " Keşke olsaydı… " şeklindeki dileklerine tanık olduğumuz son dönem filmlerinin yeni bir örneği olarak karşımıza geliyor. Dahası bugünlerde sık sık sinemalarda izleme fırstını bulduğumuz bu tür filmlerin arkası kesilmeyeceğe benziyor. Yakında izleyeceğimiz " Family Man "de oynayan Nicolas Cage, günün birinde uykusundan uyandığında kendisini çok mutlu bir borsacı olarak bulan bir borsacıyı canlandırırken, " The Kid " adlı filmde çocukluk günlerine yoğun bir özlem duyan Bruce Willis , 10 yaşındaki haliyle tanışma fırsatını bulacak.

Geçtiğimiz yıl izlediğimiz " Hilary and Jackie " adlı filmde Emily Watson ile birlikte oynayan ve filmde canlandırdığı Hilary du Pres karakteriyle Oscar'a aday gösterilen Rachel Griffiths, kendisi için mükemmel bir değişiklik olan " Me, Myself, I " filmi için şunları söylüyor : " Oldukça yoğun duygular yaşadığım " Hilary and Jackie " gibi bir filmin ardından " Me, Myself, I "da oynamak benim açımdan keyifli bir deneyim oldu. Pamela'nın güzel ve uçuk bir tip olması nedeniyle bu filmde oynarken rahat olmaya özen gösterdim. İlk kez bir romantik komedide oynadığım için bu tarz filmleri derinlemesine inceledim. Örneğin Tom Hanks - Meg Ryan filmleriyle Julia Roberts filmlerinin çoğunu dikkatle izledim. Bence bu oyuncular insanları güldürmekle bir şeyler hissettirmek arasındaki ince çizgide kusursuz yürüyebilen oyunculardır. Pamela rolünü oynarken karşılaşacağım en büyük zorluk bu noktada olduğu için örnek almam gerekiyordu. " Rachel Griffiths, " Me, Myself, I "da portresini çizdiği Pamela karakterini şu sözlerle tanımlıyor : "Pamela'nın en çok insani yönlerini sevdim. Biraz tuhaf, biraz inatçı birisi…Zaman zaman kendisine acıdığını görüyoruz. Mesleğinde son derece zeki ve başarılı olduğu ve başarıları sonucu çok sayıda ödül aldığı halde bunların bir anlamı olmadığını düşünüyor. Çünkü yaşamında başarısını paylaşacağı birisi yok. "

İlk uzun metrajlı sinema filmi olan " Me, Myself, I "da Robert rolünü üstlenen David Roberts, bugüne dek daha çok tiyatro ve televizyonda çalışmış bir oyuncu. Projeye katılmayı hiç düşünmeksizin kabul eden Roberts, bunun sebebini filmin ahlaksal yönünün güçlü olmasına bağlıyor. Aktör, statüsü çok önemli bir aile erkeği olarak özetlenebilecek rolü için şunları söylüyor : " Robert işinde başarılı orta sınıftan bir mimar…30'lu yaşlarının ortalarını yaşayan Robert'ın kendi anlayışınca örnek bir yaşam tarzı var. Üç çocuk sahibi olmuş; yaşamını düzenleyip belli standartlara oturtmuş. Ancak karısıyla ilişkilerinde oldukça bencil, unutkan ve ihmalci davranıyor. Geçmişte bir başka kadınla küçük bir kaçamağı olmuş ve bu kaçamak onun evliliğine ciddi bir zarar vermiş. "

Ben Şahsen Bizzat Kendim Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 7/10
    Takmaz 8.06.2000 15:28:00
    cok samimi bir film yapmislar. yasadigimiz donemin buyuk bir sorunu olan kariyer pesinde kosmayi, cok guzel bir anlatimla perdeye aktarmislar. 30lu yaslarinda olan insanlarin ozellikle kendilerinden cok sey bekleyecekleri bir film. oyuncular cok dogal, sanki bir belgesel izliyorsunuz. muzikler icinse harika kelimesi kullanilabilir.
  • Film Notu 2/10
    acosta 2.06.2000 22:20:00
    Valla eger sizde bizim yaptigimiz gibi dalga gecilecek, kendi yaptiginiz esprilerle egeleneceginiz bir film ariyorsaniz cok iyi secim olur. Niyetiniz bu degilse sakin gitmeyin cunku buna film demek bile kolay degil o puanlari bu filme verenler emin olun gitmemislerdir igrenc birseydi ne diyeyim yani gitmeyin iste o igrenc ingiliz ingilizceside midemi bulandirdi zaten...

Ben Şahsen Bizzat Kendim Filminin Oyuncuları