Beni Unutma

Beni Unutma (Ricordati di me)

Puan : 5/10 2 oy
Yönetmen: Gabriele Muccino
Oyuncular
Tür: Komedi, Romantik
Yapım Yılı: 2003 (125 dk)
Vizyon Tarihi: 26 Aralık 2003 Cuma
Senaryo: Gabriele Muccino, Heidrun Schleef
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: İtalya/Fransa/İngiltere
Orijinal Dil: İtalyanca
Orijinal Adı: Ricordati di me
Resmi Site: www.ricordatidime.com/

Beni Unutma Filminin Konusu

Giulia aktris, Carlo ise romantik bir yazar olma hayalleri kurmuştu. Oysa gündelik yaşam telaşı zaman içinde onlara umutlarını, düşlerini unutturmuştur. Giulia bir lise öğretmeni olurken, Carlo bir finans şirketinde çalışmaya başlamıştır. 18 yaşındaki kızları Valentina ve 19 yaşındaki oğulları Paolo olgunlaşma çağına ulaşmıştır. Ve şimdi düşler kurma sırası onlardadır. Televizyona çıkma hayalleri kuran Valentina, show girl olarak bu hayali gerçekleştirebileceğini düşünür. Kararlılığı tüm ev halkının arzularını harekete geçirir ve her biri, tutkularının peşinde koşmaya başlar.

Giulia tiyatrodaki yönetmenine aşık olduğunu sanırken; Carlo, bir toplantıda gençlik aşkı Alessia ile karşılaşır ve geçmişi geri getirmeye çalışır. Tutkuyla yaşanan yasak ilişki, Carlo'nun kendine olan güvenini tekrar kazanmasını sağlar. Öte yanda ise, kafası karmakarışık olan Paolo arayışını sürdürmektedir.

Beni Unutma Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 7/10
    ekrem özdemir 31.12.2009 12:48:00
    harika olmuş. bazı eksikleri var ama konusu, müzikler, oyunculuk hoşuma gitti. dünyayı kurtarmıyor bu insanlar, sadece mutlu olmak, kendileri olmak istiyorlar. hepimizin yaşadığı, yaşayacağı şeyler. bu yönüyle çok hoş. bir pazar günü eşinizle sabah kahvaltısı yaparken takın, izleyin, kendinizi seyredin derim.
  • Film Notu 3/10
    leyla kasar 29.10.2004 18:17:00
    tek kelime igrenç

Beni Unutma Filminin Oyuncuları