Mahsun Kırmızıgül
Beyaz Melek

Beyaz Melek

Puan : 4/10 2 oy
Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: (115 dk)
Vizyon Tarihi: 16 Kasım 2007 Cuma
Senaryo: Mahsun Kırmızıgül
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.beyazmelekfilm.com
Dağıtıcı Firma: Boyut Film

Beyaz Melek Filminin Özeti

Ali ve Reşat, beyin kanseri olan babaları Ahmet’i kemoterapi görmesi için İstanbul’a getirmiştir. Ahmet ağır tedaviye daha fazla katlanmak istemediğinden hastaneden kaçar. Oğulları peşine düşer ancak Ahmet onlardan kaçmayı başarır. Kaçarken kendini bir huzurevinde bulur. Huzurevi sakinleri, Ahmet’in çocukları tarafından terk edildiğini sandıkları için orada kalması konusunda ısrar ederler. Zorlukla konuşabilen Ahmet durumu kabullenir. Ali ve Reşat Ahmet’i huzurevinde bulurlar. Ama mutlu göründüğü için bir süre orada kalmasına ses çıkarmazlar. Babalarının son günlerini mutlu geçirmesi, belki hiç işe yaramayacak ama çok acı verebilecek bir tedaviden daha önemlidir. Huzurevi sakinlerinin her birinin kendi hikayeleri ve dramları vardır. Ahmet bunları öğrendikçe onlara daha yakınlaşıp her birini tek tek çok sever.

Ahmet’in misafir olduğu günün hemen ertesinde huzurevi sakinlerinden Yaşar Hoca ve Nebahat evleneceklerdir. Bu insanları çabucak benimseyen Ahmet düğün masraflarını karşılamak ister. Elbirliğiyle güzel bir düğün yaparlar. Bununla yetinmeyen Ahmet, çiçeği burnunda çifti balayı için Diyarbakır’daki köyüne davet eder. Üstelik diğer huzurevi sakinleri de bu geziye davetlidir. Belki geriye kalan yıllarında böyle bir fırsatı bir daha yakalayamayacak olan bu yaşlı insanlar, teklifi coşkuyla kabul ederler. Hep beraber kiraladıkları bir minibüsle yola çıkarlar. Ancak yolculukları hiç sakin geçmez. Onlar için asıl macera bu yolculukla birlikte başlayacaktır.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 10/10
    hayal kitmizigul 28.8.2013 01:50:00
    film cok guzel zaten mahsun kirmizigul ismi gecdimi guzel olmamasi mumkun degil tesekurler devamini bekliyoruz.....
  • Film Notu 10/10
    hayal kirmizigul 28.8.2013 01:47:00
    mahsun sen bitanesin seni seviyorum seni dusunmekden seni hayal etmekden gozumde uyku kalmadi ya hic olmassa ruyama gir yaaa

Beyaz Melek Filminin Oyuncuları


>> >> Beyaz Melek

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor