Bir Erkek Hakkında

Bir Erkek Hakkında (About a Boy)

Puan : 7/10 2 oy
Yönetmen: Chris Weitz
Oyuncular
Tür: Drama, Komedi
Yapım Yılı: 2002 (101 dk)
Vizyon Tarihi: 13 Eylül 2002 Cuma
Senaryo: Paul Weitz, Nick Hornby
Yapımcı Firma: Kalima Productions [uk]
Yapım Ülkesi: İngiltere/ABD/Fransa
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: About a Boy
Resmi Site: www.about-a-boy.com/

Bir Erkek Hakkında Filminin Konusu

Daha çok kadınla beraber olmak isteyen Will, kendisine çalışma alanı olarak çocuk sahibi ve bekar ebeveynlerin bir araya geldiği grupları seçer. Çocuğu olduğunu uydurarak gruplara katılmaya başladıktan sonra bu yalanının sonucu olarak 12 yaşındaki Marcus ile tanışır. Problemli bir çocuk olan Marcus ile aşama aşama gelişen arkadaşlığında ona daha güçlü olmayı öğretecek, buna karşılık küçük çocuk da Will’in sonunda olgunlaşmasına yardımcı olacaktır.

Açıklar

Universal Pictures’ın sunduğu bir Tribeca / Working Title prodüksiyonu olan “About A Boy - Bir Erkek Hakkında”nın yönetmenliğini C... Devamı için tıklayın...
Universal Pictures’ın sunduğu bir Tribeca / Working Title prodüksiyonu olan “About A Boy - Bir Erkek Hakkında”nın yönetmenliğini Chris Weitz ile Paul Weitz üstlendi. 38 yaşındaki müzmin bekar Will rolünde Hugh Grant (Bridget Jones’s Diary, Notting Hill) oynadı. Küçük çocuğun hippy annesi Fiona rolünü Toni Collette (Sixth Sense, Muriel’s Wedding) üstlendi. Will’in gönlünü kaptırdığı güzel karikatürist Rachel’in portresini ise Rachel Weisz (Enemy at the Gates, The Mummy, The Mummy Returns) kamera karşısına geçti. Küçük Marcus’u ise çocuk aktör Nicholas Hoult canlandırdı.
 

Bir Erkek Hakkında Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 10/10
    ceren araçlı 6.08.2003 19:04:00
    muhteşem bir film.zaten hugh grant%%1%ın performansı çok iyi
  • Film Notu 9/10
    ŞAHİN KARABULUT 14.09.2002 12:40:00
    Filmin konusunu okuduğumda oldukça iddialı bir filmle karşılaşacağımı biliyordum. Türüne göre oldukça iyi işlenmiş ve kaliteli bir yapım. Hem güleceksiniz hem de 12 yaşında bir çocuktan çok şey öğreneceksiniz. Amerikan filmlerinin hakimiyetini kırmaya yönelik başarılı bir yapım. Hugh Grant%%1%ın performansı övgüye değer.Kaçırmayın.

Bir Erkek Hakkında Filminin Oyuncuları