Bir Günah Gibi

Bir Günah Gibi

Puan : 4/5
Yönetmen: Gül Oğuz
Oyuncular
:
Tür: Dizi, Drama
Yapım Yılı: 2011
Yayın Tarihi: 22 Eylül 2011 Perşembe
Senaryo: Oya Yüce
Yapımcı Firma: Most Prodüksüyon
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

Dizinin Konusu

1940’ların atmosferinde İstanbul’da yaşayan ortahalli bir ailenin yaşamı...

Seneler önce Rusya’dan kaçmak suretiyle Türkiye’ye yerleşmiş olan baba Cihangir, eşinin ecnebi alışkanlıklarına ayak uydurmaya çalışan anne Mualla ve iki kızkardeş Benan ile Figen... Herkesin gözünde mutlu bir aile gibi gözükseler de onları içten içe büyük bir çöküşe götüren tutkulu mizaçları olacaktır.

Karakterleri aldıkları kararları, aldıkları kararlar da kaderlerini belirlerken acı hep yanıbaşlarındadır. Cihangir’in Benan’a karşı zaaf derecesinde duyduğu düşkünlük, Benan’ın babasına taparcasına beslediği hayranlık, ebeveynler arasında evlat ayrımcılığına yol açmıştır.

Benan, babasının; Figen, anasının kızı olmuşlardır. Benan ağırbaşlı ve sevgi dolu yapısı ile bu durumun üstesinden gelmeyi başarsa da aynı şey Figen için geçerli değildir. Ablasını hastalıklı bir şekilde kıskanan Figen büsbütün acımasız ve bencil birisine dönüşmüştür. Öyle ki söylediği yalanlar ve hazırladığı kumpaslar ile ablasının aslında yaşaması gereken kaderi tamamen değiştirip onu büyük bir girdabın içerisine itecektir.

Oyuncular

Dizi >> Diziler >> Bir Günah Gibi

Diziler

İlgili Haberler