Bitirim Karınca

Bitirim Karınca (The Ant Bully)

Puan : 5/10 22 oy
Yönetmen: John A. Davis
Oyuncular
Slogan: Miniklerin Kahramanca Savaşı
Tür: Animasyon, Aksiyon
Yapım Yılı: 2006 (88 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Eylül 2006 Cuma
Senaryo: John A. Davis, John Nickle
Yapımcı Firma: Warner Bros
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Ant Bully
Resmi Site: www.bitirimkarinca.com
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Bitirim Karınca Filminin Konusu

10 yaşındaki zavallı Lucas Nickle (Zach Tyler Eisen) bir türlü rahat yüzü görmez. Ailesiyle birlikte kısa süre önce yeni bir şehre taşınan Lucas, henüz tek bir arkadaş bile edinememiştir. Kendisinden birkaç yaş büyük ablası Tiffany’den (Allison Mack) zulümden başka şey görmez; evlilik yıldönümlerini kutlamak için Puerto Vallarta’ya haftasonu tatili planlamakla meşgul anne babası da (Cheri Oteri ve Larry Miller) son günlerde onunla pek ilgilenememektedir. Bu arada, sevgi dolu ama biraz kaçık büyükannesi Mommo (Lily Tomlin) tüm zamanını ailesini ucuz dergilerde okuduğu uzaylılardan korumaya çalışmak için harcamaktadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Lucas, mahallenin zorbası Steve’in bir numaralı hedefi olmuştur ve Steve her fırsatta onu tartaklamaktadır. Buna karşılık Lucas da bahçesindeki karıncaları yok etmekten keyif alır; yaşamakta olduğu hayal kırıklığının acısını savunmasız toprak tepeciklerini ve sakinlerini tekmeleyerek, ezerek ve hortumla suya tutarak çıkarmaktadır.

Ancak Lucas’ın bilmediği şey ayağının hemen altında yaşayan ve hareketli bir dünya olduğudur ve kendisinin “bir sürü aptal karınca” olarak gördüğü canlıların çok gelişmiş bir toplum yaşamı; ve her birinin adı, ilişkileri, sorumlulukları ve duyguları vardır. Evlerinin “Yok edici” Lucas tarafından yerle bir edilmesinden bıkan karıncalar, onunla savaşmaya karar verirler.

Büyücü Karınca Zoc’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı sihirli iksir nihayet hazırdır. Lucas dev kulağına damlatılan tek bir damlayla, bir anda kendini karınca boyutunda ve yargılanmak üzere karınca tepesinin derinliklerine götürülmüş bulur. Karınca Konseyi’nin Başkanı Lucas’ı karınca kolonisine karşı suçlu bulur. Bilge Ana Kraliçe küçük çocuğu, özgürlüğünü hak edene kadar, karıncalar arasında yaşamaya ve onların yöntemlerini öğrenmeye mahkum eder. Lucas birden bire daha önce hiç görmediği, hatta hayal bile edemeyeceği inanılmaz bir doğal ortamda, hayatla ve tehlikelerle mücadele etmek zorunda kalınca, kendisine bir ömür boyu yetecek bir serüven yaşamaya başlar.

Çekim Bilgileri

Oscar adayı sinemacı John A. Davis (Jimmy Neutron: Boy Genius) ve yapımcılar Tom Hanks ve Gary Goetzman (“The Polar Express/Kutup ... Devamı için tıklayın...
Oscar adayı sinemacı John A. Davis (Jimmy Neutron: Boy Genius) ve yapımcılar Tom Hanks ve Gary Goetzman (“The Polar Express/Kutup Ekspresi”), her yaşın çocuklarına hitap eden, son animasyon tekniklerini, esprili ve yürek ısıtan bir hikayeyle birleştiren “The Ant Bully/Bitirim Karınca” için bir araya geldiler.
“The Ant Bully/Bitirim Karınca”, ABD’de 28 Temmuz 2006’da sinema ve IMAX salonlarında aynı anda gösterime giriyor. Filmin orijinal 3 boyutlu modelini dijital olarak IMAX 3 boyutuna çeviren patentli IMAX DMR®) teknolojisi, sinemaseverlere Lucas’ın bu büyülü yeni dünyadaki macerasını bambaşka ve benzersiz bir görüntü ve ses deneyimiyle izleme olanağı sunuyor.
Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures işbirliğiyle, bir Playtone Production ve DNA Productions yapımı olan “The Ant Bully/Bitirim Karınca”yı sunar. Julia Roberts, Nicolas Cage, Meryl Streep, Paul Giamatti, Regina King, Bruce Campbell ve Lily Tomlin’in seslendirdiği filmi, John Nickle’ın aynı adlı kitabından beyaz perdeye uyarlayan ve yöneten John A. Davis. Filmin yapımcılığını Tom Hanks, Gary Goetzman ve John A. Davis, yönetici yapımcılığını ise Keith Alcorn, Diana Choi Sachs, Steven Shareshian, Thomas Tull ve William Fay gerçekleştirdi. Alex Johns’ın ortak yapımcısı olduğu filmin müziklerini John Debney hazırladı.

Bitirim Karınca Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 22 Yorum
 • Film Notu 10/10
  egekaanduman 18.3.2009 11:10:00
  çok güzel ben zaten akrep burcu olduğum için böcekleri çok severim çok güzel bir konusu var ve insan ders alıyor
 • Film Notu 10/10
  aslı ceren 23.8.2007 17:25:00
  Film empatiyi anlatmaktadır.Diğer canlıları anlamak için kendimizi onun yerine koymalıyız.film herşeyiyle çok güzel
 • Film Notu 10/10
  utku 19.7.2007 10:42:00
  tam bıze göre bir fılm karıncaların dünyada çok akıllı hayvanlardır bu filmmi yapmak bıle güzel bir duygu bu filmmin devamınıda isterim
 • Film Notu 10/10
  uygar cem akdoğan 30.6.2007 12:50:00
  çok güzel bir film büyüklere küçülerede öneriyorum karıncaların hayatını ve önemini anlatıyo carstan nemodan inananılmaz aileden bir köpek balığı hikayesinden cesur balıktan srheekden kahraman inklerden ayı kardeş den fareler şehrinden sonra gelen en güzel çizgi film oln bitirim karınca
 • Film Notu 10/10
  7.siniff 15.5.2007 17:53:00
  ben filmi şahsen bizzat okulda izledim ve cok beğendim.yani bence izlenmesi gerekir hem karıncaları da biraz anlamış oluruz;)
 • Film Notu 10/10
  alper 29.10.2006 22:06:00
  önce kendinizi sevmeyi öğrenenin sonra sinema ya gidin lütfen
 • Film Notu -/10
  cerren 25.10.2006 11:12:00
  ya bu karınnca gerçekten çok bitirimmiş arkadaşlar sizi kınıyorum filimden anlamıyorsunuz
 • Film Notu 9/10
  bülent uludağ 21.10.2006 16:04:00
  çok güzel bence
 • Film Notu -/10
  no name 19.10.2006 11:37:00
  bence gelmiş geçmiş en ii animasyon nemodur biti!! üsütne film tanımam! abartılcak bişeyi yok filmin orta karar bildiğiniz animasyon bçizgi film işte
 • Film Notu 6/10
  emre 15.10.2006 11:12:00
  bu film güzel ama en fazla 6 puan werilir yaw 6 dan fazla werenlerinde izlediklerini inanmıoyorum

Bitirim Karınca Filminin Oyuncuları