Yönetmen: John A. Davis
Oyuncular
Slogan: Miniklerin Kahramanca Savaşı
Tür: Animasyon, Aksiyon
Yapım Yılı: (88 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Eylül 2006 Cuma
Senaryo: John A. Davis, John Nickle
Yapımcı Firma: Warner Bros
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Ant Bully
Resmi Site: www.bitirimkarinca.com
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Bitirim Karınca Filminin Özeti

10 yaşındaki zavallı Lucas Nickle (Zach Tyler Eisen) bir türlü rahat yüzü görmez. Ailesiyle birlikte kısa süre önce yeni bir şehre taşınan Lucas, henüz tek bir arkadaş bile edinememiştir. Kendisinden birkaç yaş büyük ablası Tiffany’den (Allison Mack) zulümden başka şey görmez; evlilik yıldönümlerini kutlamak için Puerto Vallarta’ya haftasonu tatili planlamakla meşgul anne babası da (Cheri Oteri ve Larry Miller) son günlerde onunla pek ilgilenememektedir. Bu arada, sevgi dolu ama biraz kaçık büyükannesi Mommo (Lily Tomlin) tüm zamanını ailesini ucuz dergilerde okuduğu uzaylılardan korumaya çalışmak için harcamaktadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Lucas, mahallenin zorbası Steve’in bir numaralı hedefi olmuştur ve Steve her fırsatta onu tartaklamaktadır. Buna karşılık Lucas da bahçesindeki karıncaları yok etmekten keyif alır; yaşamakta olduğu hayal kırıklığının acısını savunmasız toprak tepeciklerini ve sakinlerini tekmeleyerek, ezerek ve hortumla suya tutarak çıkarmaktadır.

Ancak Lucas’ın bilmediği şey ayağının hemen altında yaşayan ve hareketli bir dünya olduğudur ve kendisinin “bir sürü aptal karınca” olarak gördüğü canlıların çok gelişmiş bir toplum yaşamı; ve her birinin adı, ilişkileri, sorumlulukları ve duyguları vardır. Evlerinin “Yok edici” Lucas tarafından yerle bir edilmesinden bıkan karıncalar, onunla savaşmaya karar verirler.

Büyücü Karınca Zoc’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı sihirli iksir nihayet hazırdır. Lucas dev kulağına damlatılan tek bir damlayla, bir anda kendini karınca boyutunda ve yargılanmak üzere karınca tepesinin derinliklerine götürülmüş bulur. Karınca Konseyi’nin Başkanı Lucas’ı karınca kolonisine karşı suçlu bulur. Bilge Ana Kraliçe küçük çocuğu, özgürlüğünü hak edene kadar, karıncalar arasında yaşamaya ve onların yöntemlerini öğrenmeye mahkum eder. Lucas birden bire daha önce hiç görmediği, hatta hayal bile edemeyeceği inanılmaz bir doğal ortamda, hayatla ve tehlikelerle mücadele etmek zorunda kalınca, kendisine bir ömür boyu yetecek bir serüven yaşamaya başlar.

Çekim Bilgileri

Oscar adayı sinemacı John A. Davis (Jimmy Neutron: Boy Genius) ve yapımcılar Tom Hanks ve Gary Goetzman (“The Polar Express/Kutup ... Devamı için tıklayın...
Oscar adayı sinemacı John A. Davis (Jimmy Neutron: Boy Genius) ve yapımcılar Tom Hanks ve Gary Goetzman (“The Polar Express/Kutup Ekspresi”), her yaşın çocuklarına hitap eden, son animasyon tekniklerini, esprili ve yürek ısıtan bir hikayeyle birleştiren “The Ant Bully/Bitirim Karınca” için bir araya geldiler.
“The Ant Bully/Bitirim Karınca”, ABD’de 28 Temmuz 2006’da sinema ve IMAX salonlarında aynı anda gösterime giriyor. Filmin orijinal 3 boyutlu modelini dijital olarak IMAX 3 boyutuna çeviren patentli IMAX DMR®) teknolojisi, sinemaseverlere Lucas’ın bu büyülü yeni dünyadaki macerasını bambaşka ve benzersiz bir görüntü ve ses deneyimiyle izleme olanağı sunuyor.
Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures işbirliğiyle, bir Playtone Production ve DNA Productions yapımı olan “The Ant Bully/Bitirim Karınca”yı sunar. Julia Roberts, Nicolas Cage, Meryl Streep, Paul Giamatti, Regina King, Bruce Campbell ve Lily Tomlin’in seslendirdiği filmi, John Nickle’ın aynı adlı kitabından beyaz perdeye uyarlayan ve yöneten John A. Davis. Filmin yapımcılığını Tom Hanks, Gary Goetzman ve John A. Davis, yönetici yapımcılığını ise Keith Alcorn, Diana Choi Sachs, Steven Shareshian, Thomas Tull ve William Fay gerçekleştirdi. Alex Johns’ın ortak yapımcısı olduğu filmin müziklerini John Debney hazırladı.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Bitirim Karınca Filminin Oyuncuları


>> >> Bitirim Karınca

Vizyondaki Filmler