Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu
Oyuncular
Slogan: Sırlarla dolu bir geçmişin kapı aralığında…
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2004 (92 dk)
Vizyon Tarihi: 7 Ocak 2005 Cuma
Senaryo: Yeşim Ustaoğlu, Petros Markaris
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: Türkiye / Fransa / Almanya /Yunanistan
Orijinal Dil: Türkçe, Yunanca

Bulutları Beklerken Filminin Özeti

1916’da Karadeniz bölgesinden göç etmek zorunda kalan Rum ailelerden birisinin kızıdır Ayşe ya da asıl adıyla Eleni... Sürgün yollarında ailesinin büyük bir kısmını karlara bırakıp Mersin’e ulaştığında, küçük kardeşi Niko’yla çok çaresiz kaldıkları bir anda Türk bir aile tarafından evlatlık edinilir. Küçük Eleni’nin acımasız deneyiminin travması, yeniyetme Selma’yla kurduğu sevgi dolu bağ sayesinde hafifler.

Niko’nun gidişine göz yumup yıllar sonra bütün hayatını bir gölge gibi adadığı sevgili Selma’sı da vefat edince, Ayşe’nin derinlerde sakladığı suçluluk duygusu, iç hesaplaşması, dağlardan gelen bulutların, sislerin getirdiği seslerle, geride bıraktığı kayıplarının görüntüleriyle harekete geçer. 50 yıldır sorduğu sorunun cevabını artık bulmak zorundadır: Acaba koruyamadığı, gitmesine göz yumduğu, 6 yaşından sonra bir daha görmediği Niko yaşıyor mudur? Nerededir? Onu affedecek midir?

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 10/10
    emine yalçın 28.12.2005 12:41:00
    filmi hem konusu hem de içeriği açısından son derece etkileyici buldum yalnız popüler olmanın bir filmi iyi yapmayacağı tekrar kanıtlanmış oldu izlediğim filmler arasında beni en çok etkileyen fim rahatlıkla diyebilirim görsellik açısından harika temalar kullanılmış beklenmedik bir son ve son derece etkileyici aslında yazdıklarımı yeterli bulmuyorum film için mutlaka izleyin
  • Film Notu 10/10
    gökçe gül kaya 15.3.2005 17:52:00
    Bence çok hoş bir film .Zaten açıkçası çok popüler olmayan insanların pynadığı filmleri tercih ediyorum çünkü daha kaliteli olacaklarını düşüşnüyorum.

Bulutları Beklerken Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor