Burak Hakkı

Burak Hakkı

Burak Hakkı
Oyuncu

Doğum Tarihi: 23.5.1972

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Erenköy İlkokulu'nda başlayan eğitim hayatı Fenerbahçe Lisesi'nde ortaokulu ve Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi'nde liseyi okumasıyla devam etti. Kendisi İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü'nü bitirmiş, elde ettiği iyi dereceler sayesinde İsviçre'de okuma fırsatı elde etmesine rağmen adapte olamadığı için Türkiye'ye geri dönerek master derecesini almıştır.

O yıllarda profesyonel olarak basketbol oynayan genç model, aynı dönemde Başak Gürsoy modellik ajansına yazılarak eğitim ve spor hayatına son vermiş, kesin olarak modelliği tercih etmiştir.
10 yıl boyunca modellik ve mankenlik yapan Hakkı ayrıca 1000'den fazla defilede yer almış ve onlarca reklamda oynamıştır.

Kendisini Sibel Can'ın Kanasın adlı şarkısına çekilen klipten de tanıyanlarımız olabilir. Dünyanın pek çok ülkesinde, tanınmış markaların modelliğini yapsa da son dönemde oyunculuk çalışmalarına hız veren Hakkı'yı, Zehirli Çiçek, Gurbet Kadını gibi dizilerden ve Aşk Adreste, Mutluluk Peşinde gibi televizyon filmlerinden anımsayabiliriz. 2001 yılında kendisi gibi modellik yapan eşi Sema Şimşek ile hayatını birleştirti.

Görev Aldığı Yapımlar

Burak Hakkı Fotoğrafları

Burak Hakkı İle İlgili Haberler

Portreler


Vizyondakiler