Büyük Balık

Büyük Balık (Big Fish )

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular
Tür: Drama, Fantastik
Yapım Yılı: 2003 (125 dk)
Vizyon Tarihi: 9 Ocak 2004 Cuma
Senaryo: Writing credits, John August
Yapımcı Firma: Columbia Pictures Corporation
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Big Fish
Resmi Site: www.sonypictures.com/homevideo/bigfish/index.html

Büyük Balık Filminin Konusu

William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.

Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.

Büyük Balık Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu -/10
    Mustafa Birkan 18.02.2013 16:18:00
    İnsanların hayalleriyle gerçekleri birleştirip anlattığı bir eser olmuş. Film bu yönüyle çok güzel olmuş. Burada değinilen bir diğer nokta ise insanların anlatım tarzları ve ya yaşadıkları diğer insanlara farklı gelsede tep ki görselerde yine yaptıkları ve anlatımdaki özgünlüklerinden vazgeçmemeleridir. Filmin sonunda doktorun evlat bloodun doğumunun gerçek yönünü anlattı babasının ne kadar çok doğum esnasında yanında olmak istesede olamadığını ama baba belkide aynı şeyleri farklı ve ilgi çekici bir biçimde anlatsada insanların onu anlamakta ilk başlarsa zorluk çektiği görüldü ama sonraları tercih edilebilecek bir yöntem ve insanları etkileyen bir yöntem olduğu ortaya çıktı bencede artık insanlar bir şey anlatırken ve ya bilgi edinirken olayları ilgi çekici hale getirmeleri gerekmektedirki insanların hem ilgisini çeksin ve olayların anlaşılmasını kolaylaştırsın

Büyük Balık Filminin Oyuncuları