Büyük Hata

Büyük Hata (Chloe)

Puan : 5/10 4 oy
Yönetmen: Atom Egoyan
Oyuncular
Tür: Drama, Gerilim
Yapım Yılı: 2009 (96 dk)
Vizyon Tarihi: 9 Temmuz 2010 Cuma
Senaryo: Erin Cressida Wilson, Anne Fontaine
Yapımcı Firma: Studio Canal
Yapım Ülkesi: ABD, Kanada, Fransa
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Chloe
Resmi Site: www.sonyclassics.com/chloe/
Dağıtıcı Firma: UIP Filimcilik

Büyük Hata Filminin Konusu

Kanadalı yönetmen Atom Egoyan'ın Tapınma'dan sonraki çalışması Büyük Hata, San Sebastian Film Festivali'nin açılış filmiydi. Filmin hikâyesi Anne Fontaine'in yönettiği 2005 yapımı erotik psikolojik dram Nathalie'ye dayanıyor.

Catherine çapkın kocası David'in bir ilişkisi olduğundan şüphelenince, onu test etmek için genç ve pahalı fahişe Chloe'yi tutar. Ancak üçü arasındaki ilişki bir saplantıya dönüşür ve kimin kime âşık olduğu gittikçe belirsiz hale gelir.

Egoyan en rahat izlenen filmi olan Büyük Hata'yı Toronto'da geçen 'zeki ve seksi' bir Hitchcock gerilimi olarak tanımlıyor.

Büyük Hata Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 8/10
  Nehir Sakin 13.09.2010 03:03:00
  yorumları okuyup aldanmayın.izleyin pişman olmazsınız.senaryodaki saçmalıklara takılmayın.detaylarda kalmayın.oyunculuk iyi.görsel olarak iyi.ben beğendim.tadını çıkarın
 • Film Notu 2/10
  ÖZGÜR BAYOĞLU 31.07.2010 14:02:00
  filme başlamışlar ve fakat nasıl bitireceklerini bilemedikleri için, artık her filmin olduğu gibi bu filmin de bir sonu olsun diye filmin sonunu yapmışlar... tüm film boyunca; acaba nereye bağlanacak, acaba nasıl bir sürpriz olacak da bitecek diye bekleyerek filme katlanmanıza rağmen bir de hiç bir manası olmayan bir 'son' ile karşılaşınca hayal kırıklığınız bir kat daha artıyor. sakın ola ki hıncal uluç'un yorumlarına aldanıp da vaktinizi boşa harcamayın. zaten başroldeki erkek oyuncunun eşi film çekimleri sırasında rahatsızlandığı için, bu oyuncunun sahneleri kısaltılarak, 2 gün içinde tüm çekimleri bitirilmiş. yani film çekilirken tüm senaryo değişmiş ve bir kere başlamış bulunduk çekelim artık demişler.. biz de bir kere izlemiş bulunduk artık... Emeğe saygıdan notum 2...
 • Film Notu 1/10
  nicole 24.07.2010 20:48:00
  zaman kaybı..en buyuk hatam oldu diyebilirim..artık sinemaya zor giderim
 • Film Notu 6/10
  emre 12.07.2010 13:31:00
  baştan biraz heyecanlı ama daha sonra tahmin ediyosunuz olacakları. idare eder yani. biraz da saçma aslında başından beri yalan olduğu anlaşılıyor.

Büyük Hata Filminin Oyuncuları