Büyük Yönetmen

Büyük Yönetmen (Torremolinos 73)

Puan : 4/10 1 oy
Yönetmen: Pablo Berger
Oyuncular
Slogan: Hayatınızı Renklendirecek Edepsiz Bir Film
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2003 (93 dk)
Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2005 Cuma
Senaryo: Pablo Berger
Yapımcı Firma: Estudios Piccaso [es]
Yapım Ülkesi: İspanya/Danimarka
Orijinal Dil: İspanyolca
Orijinal Adı: Torremolinos 73
Resmi Site: www.torremolinos73.com/

Büyük Yönetmen Filminin Konusu

Torremolinos 73 / Büyük Yönetmen', Franco’nun bağnaz İspanya’sında, 1970’lerin başında geçen dramatik bir komedi. Film, ansiklopedi satıcılığı yapan Alfredo Lopez ve sevimli karısı Carmen’in hayatını anlatıyor.

Bir gün Alfredo’nun Montoya Yayıncılık’taki patronları ona, hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek o güne kadar duyulmamış ilginç bir teklif yaparlar. Patronlar Alfredo’ya, yayınlanacak olan uyduruk üreme ansiklopedisinin bir parçası olarak verilecek bir erotik film yapmasını teklif ederler. Kendi amatör Süper 8 erotik filmlerini… Bu teklifi sadece İskandinavya ülkelerinde satılacağı ve bebek yapmak için paraya ihtiyaçları olduğundan kabul ederler.

Yaptıkları filmler kısa zamanda hit haline gelir. Alfredo kısa zamanda film yapma konusundaki tutkusunu keşfeder ve Carmen de İskandinav ülkelerinde bir porno yıldızı haline gelir. Ve onlar da başarılarının meyvelerinden keyif almaya başlarlar.

Ancak ortada bir problem vardır. Alfredo’nun yoğun çalışmalarına rağmen Carmen hamile kalamamaktadır ve sanatçıyla patronu arasındaki gerilim artmaya başlar. Ingmar Bergman’dan esinlenen Alfredo, son derece sanatsal ve yasal olan düşlerindeki projesi 'Torremolinos 73'ü sonuçlandırmaya karar verir.

Patronu da onunla aynı fikirdedir ve oldukça kalabalık Danimarkalı oyuncu kadrosu ile teknik ekip bir araya gelir. Alfredo ve Carmen de kaderleriyle yapacakları buluşmaya önderlik ederler. Ve kahramanlarımız tüm bu pırıltının altın olmadığını fark edince hikayemiz sürpriz bir sonla biter.

Büyük Yönetmen Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Büyük Yönetmen Filminin Oyuncuları