Çakmaktaşlar Taş Vegas'ta

Çakmaktaşlar Taş Vegas'ta

Puan : 4/10 2 oy
Yönetmen: Brian Levant
Oyuncular
Tür: Aile, Komedi
Yapım Yılı: 2000 (90 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Eylül 2000 Cuma
Senaryo: William Hanna, Joseph Barbera
Yapımcı Firma: Universal Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Flintstones in Viva Rock Vegas
Resmi Site: www.vivarockvegas.com/
Dağıtıcı Firma: UIP

Çakmaktaşlar Taş Vegas'ta Filminin Konusu

Fred ve Barney yorgunluk atmak için tatil yeri olarak Vegas'a giderler ve burada zorla evlendirilmek istendiği için evden kaçan Wilma ile arkadaşı Betty ile karşılaşırlar. Fred Wilma'ya, Barney ise Betty'e aşık olur.

Çekim Bilgileri

“ Çakmaktaşlar Taş Vegas’ta ” birkaç sezon önce gösterime girdiğinde seyircilerin gözdesi olan ve hasılat rekorları kıran “ Flints... Devamı için tıklayın...
“ Çakmaktaşlar Taş Vegas’ta ” birkaç sezon önce gösterime girdiğinde seyircilerin gözdesi olan ve hasılat rekorları kıran “ Flintstones ” adlı filmin devamı...İlk filmin yönetmenliğini de yapan Brian Levant, daha önce “ Jingle All the Way ” ve “ Beethoven ” gibi filmleri yönetmiş. Levant, “ Taş Devri ” adını taşıyan çizgi filmin Amerikan televizyonlarında ilk kez gösterildiği 17 Eylül 1960 gecesini dün gibi hatırladığını belirterek şunları söylüyor:

“ Mutluluk saçan her şeyden hoşlanırım. Taş Devri’nin ilk bölümünü seyrederken aklımda gülümsemekten başka hiçbir şey yoktu. Taş Devri’ndeki hayal gücü zenginliğine ve yaratıcılığa hayran kaldığımı anımsıyorum. ” Dünya televizyonlarının en uzun ömürlü dizilerinden biri olan ve geçtiğimiz haftalarda 40. yılını kutlayan “Taş Devri” nin 1994 yılında gerçekleştirilen ilk sinema versiyonu da seyircinin çok büyük ilgisiyle karşılaşmış ve dünya hasılatı 350 milyon doları aşmıştı.

Orijinal “ Taş Devri ”nin yapımcılığını, geçtiğimiz yılın hit filmi “Amerikan Güzeli” nin de yapımcılığını üstlenmiş olan Bruce Cohen yapmıştı. Bruce Cohen, “Neden Taş Vegas?” sorusunun yanıtını şu sözlerle veriyor: “ Devam filminin konusunun Taş Vegas’ta geçmesi fikri, Levant’ındı. Taş Vegas o bölgenin en büyük eğlence merkezi... Zaten orijinal televizyon dizisinde de sık sık adı geçiyor. Ann Margrock ile Stoney Curtis’in orada olduğundan ve gitmek istediklerinden söz ediliyor. Bence zamanlama da harika oldu. Las Vegas günümüzde adeta yeniden keşfediliyor ve ailelere yönelik bir eğlence merkezi halini alıyor. Bizim Taş Vegas esprimiz de bu yenilenme dönemine rastladı.”

“Çakmaktaşlar Taş Vegas’ta”da Wilma rolünü Kristen Johnson üstlendi. Betty rolünde ise Altın Küre ve Tony ödüllerine aday gösterilmiş genç oyuncu Jane Krakowski kamera karşısına geçti. Mark Eddy, Fred rolüyle kamera karşısına geçerken, “ The Usual Suspects” ve “ Threesome ” ın da yeraldığı 25’ten fazla filmde oynayan Stephen Baldwin , Barney rolüyle karşımıza çıkıyor. Willma’nın annesi Pearl Salghoople rolünde ise televizyonların ünlü dizisi “ Hanedan ”daki rolüyle tüm dünyaya adını duyuran Joan Collins oynadı.

“Çakmaktaşlar Taş Vegas’ta” nın çekimlerine 1999 yılının Nisan ayında başlandı. Filmin çekimlerinin tamamı Los Angeles çevresindeki mekanlarda gerçekleştirildi. Tarih öncesi dönemlerin yeniden yaratıldığı Simi Valley’den başlayıp Chatsworth’a ve oradan da Malibu’ya kadar uzanan bölgede Wilma’nın çocukluğunda yaşadığı evin, yöresel bir karnavalın, Fred ile Barney’in trayler parkının setleri kuruldu. Bu arada orijinal filmden kullanılan tek set ise Wilma’nın düşevi seti oldu. Sun Valley’deki The Call Mat Quarry, Taşyatağı bölgesi işlevini görürken burada Bronto Crane Akademisi, Bronto King Hamburger Dükkanı, Betty’nin Melrock Place Apartman Dairesi ve Taş Vegas setleri oluşturuldu.

Prodüksiyon tasarımcısı Christopher Burian- Mohr’ın yönetimindeki ekipler setlerin tasarımında kullanılmak üzere 400’den fazla taslak resmi hazırladılar. Ekiplerin daha iyi havaya girebilmesi için sanat departmanının bütün duvarları kaya ve bitki gibi doğal formasyonların resimleriyle kaplandı.

Çekim Bilgileri: Bigcinema

Çakmaktaşlar Taş Vegas'ta Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 1/10
    ali 1.09.2004 18:18:00
    berbat ilki bir hayli iyi di paraya yazık oluş
  • Film Notu 2/10
    fatma gülpınar 9.10.2000 13:24:00
    tek kelime ile iğrenç bir film . tavsiyem 6-7 belki 8 yaşındaki insanlara göre isterseniz çocuğunuz ile filmi izlemeye ğirmeyiniz iğrenirsiniz bu tavsiyemi göz önünde bulundurarak iyi düşünerek gitmeye kara verin

Çakmaktaşlar Taş Vegas'ta Filminin Oyuncuları