Canavar

Canavar (Cloverfield)

Puan : 6/10 15 oy
Yönetmen: Matt Reeves
Oyuncular
Tür: Aksiyon, Gerilim
Yapım Yılı: 2008 (84 dk)
Vizyon Tarihi : 15 Şubat 2008 Cuma
Senaryo: Drew Goddard
Yapımcı Firma: Bad Robot [us]
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Cloverfield
Resmi Site: www.cloverfield.co.ua/upgrade_flash.html
Dağıtıcı Firma: UIP Filimcilik

Canavar Filminin Konusu

New York’taki bir barda kulakları sağır eden bir gürültü duyulur, bardaki kargaşa sırasında davetliler merdivenden aşağıya kaçmaya çalışırken New York caddelerini alev alev yanan yıkıntı ve enkazlar kaplar. Ardından Manhattan tarafında şiddetli bir patlama olur, Özgürlük Heykelinin kafası tıpkı dev bir top güllesi gibi caddeye çarpar. New York’a düzenlenen bir canavar saldırısına tanıklık eden insanların öyküsü.

Canavar Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 15 Yorum
 • Film Notu 10/10
  Barış ozan yaşar 22.12.2014 14:19:00
  harika
 • Film Notu 10/10
  Mehmet BH 6.11.2010 21:56:00
  Bence çok güzel bi film.Filmi izlerken sanki o an ordaymışsın gibi hissediyorsun.İzlemenizi öneririm
 • Film Notu 6/10
  Orhan Demir 6.04.2010 19:55:00
  Film saçmalıklarla dolu. Ama reklamının çok iyi yapıldığı bir gerçek. Havadan 170 milyon dolar hasılat elde etti. En büyük saçmalık filmin temelini oluşturan el kamerasının neden hiç şarjının bitmediği ve en önemlisi helikopter yere çakılıyor hala çalışıyor:).
 • Film Notu 1/10
  ilkyaz k 16.01.2009 22:14:00
  hıc mı hıc begenmedım ole bı yerde bıttıkı noldunu anlayamıyorsunuz hele bır de el kamerasıyla cekılmıs tam bır rezalet ızledıgıme pısman oldum kımseye tavsıye etmem
 • Film Notu 5/10
  emre duman 1.08.2008 01:50:00
  klasik hollywood filmlerinden farklı. new york un merkezinde bir canavar beliriyor. nerden geldiği nasıl geldiği yani canavar üstünde durulmuyo pek. bi grup gencin bu durumda nasıl hareket ettiklerini gösteriyo.
 • Film Notu 4/10
  nur yilmaz 16.03.2008 12:51:00
  filmın sınemasına gıttım el kamerasıyla cekılmıs berbat bı fılmdı mıgdem bulandı resmen fılmden..
 • Film Notu 10/10
  hakan kalfa 8.03.2008 17:34:00
  inanılmaz bir sinema rezaleti yaşamak isteyen herkesi bu filme davet ediyorum vermiş olduğum 10 puan filme değil canavarın çok delikanlı ve cesur olmasına :D onu takdir etmemek elde değil. canavar 2 yi sabırsızlıkla bekliyorum
 • Film Notu 10/10
  Fevzi Ozcakmak 28.02.2008 11:38:00
  Cloverfield bir filmden öte bir deneyim. Filmi yapan yaramaz çocukların amacı, izleyiciyi katılımcı yapmak.. bu yüzden filmde büyük kahramanlıklar yada mucizevi kurtuluşlar yok! Kovalanıyorsunuz, şehirde güvenli hiçbir yer yok ve eğer kaçamamışsanız ölüyorsunuz! Film size canavarın nereden geldiğini, neden geldiğini yada nasıl yok edileceğini asla söylemiyor. Filmin içinde bu soruların hiçbir cevabı yok. Filmin sunduğu basit vaat şu : Doğumgününüzü kutlarken ve eski sevgilinizden ayrılmanın acısını yaşarken yaşadığınız şehre dev bir yaratık saldırıp, siz de ateşin tam ortasında kalırsanız ne yaşayacaksanız onu yaşayacaksınız. Bu ilk defa İşaretler filminde gördüğümüz türden bir sıradan insan ve uzaylı karşılaması deneyiminin geliştirilmiş hali aslında… Cloverfield deneyiminden yüzümde mutlu bir gülümsemeyle ayrıldığımı ve Lunapark’a yeni gelmiş tehlikeli bir oyuncaktan inmişcesine eğlenmiş olduğumu söylemek isterim. Filmin yapmak istediği şeyin, ve gizli misyonunun farkında olarak, böylesi bir girişime fantastik sinemanın şiddetle ihtiyacı olduğunu ve ileride İmax ve benzeri 3D gerçekcilik uygulamalarıyla birleştirilecek yeni bir sinema anlayışının ateşleyicisini görmüş olmanın hazzı içerisindeyim.
 • Film Notu 10/10
  Fevzi Ozcakmak 27.02.2008 18:03:00
  Canavar, bir eğlence parkı atraksiyonuna sinema salonlarında en çok yaklaşan filmlerden biri. Disneyland, Six Flags, Tatilya gibi eğlence mekanlarına yolu düşenler şu tür bir bölüme uğramışlardır muhakkak: Sinema salonuna benzer bir odaya girilir. Büyük ekranda bir dinozorun veya canavarın kameranın peşinden koştuğu 10 dakikalık, dandik grafikli bir animasyon gösterilir. Oturduğumuz koltuklar sallantılıdır, yani kamera ne yana dönse o koltuk boyun kıracak hızla o yöne döner. Birinci şahıs kamera ve sallantılı koltuklarla elde edinilmeye çalışan etki, dinozorun seyircinin peşinden geldiği illüzyonunu yakalamaktır. Canavar, bu bilindik eğlence parkı konseptini alıyor ve 10 dakikadan 80 dakikaya uzatıyor. Çok daha yüksek bütçeli, bol özel efektli, nefes kesen, dinamik bir eğlence parkı var bu hafta sinemalarda. Film 11 Eylül ve Katrina olaylarına göndermelerde bulunuyor ve her dakika yaşamın tadını çıkarmamız gerektiği mesajını da çaktırmadan araya sıkıştırıyor. Ama filmin “Alias” dizisinden ünlü yapımcıları da, seyirci de biliyor ki, Canavar’ın varoluşundaki asıl amaç, birinci şahıs canavar saldırısı sahneleriyle seyirciyi koltuğundan zıplatmak. Bu basit amaç göz önüne alındığında Canavar gayet etkileyici ve orjinal bir “deney”.
 • Film Notu 1/10
  dorspark 23.02.2008 14:23:00
  film full + full rezalet.ilk 20 dakika filmi izlarken galiba yanlış filme geldim diye tereddütteydim.neyseki bizim assolist caner biraz geç geldi sahneye.ben canavarı tam olarak filmin sonunda gördüm ne yalan söyleyeyim.daha konusunu anlamadım bile filmin.ne canavarı öldürmeye çalıştılar ne de ona benzer bir şey yapmaya çalıştılar.etrafta sadece kaçışan insanlar birde el kamerasıyla çeken bir adam.adamın ölmesi için film boyunca dua ettim.nitekim de adam öldü, ama sonra ne oldu diğer kişi kamerayı alıp yeniden çekmeye başladı.eminim bunun 2.sını de yapacaklar ama giden olacak mı tabii ki hayır:..

Canavar Filminin Oyuncuları