Yönetmen: Biray Dalkıran
Oyuncular
Tür: Psikolojik, Drama
Yapım Yılı: 2007
Vizyon Tarihi: 11 Nisan 2007 Çarşamba
Senaryo: Burak Sesli
Yapımcı Firma: d. f. g. s. Yapım
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.cennetfilm.com/
Dağıtıcı Firma: 35 Milim Filmcilik

Cennet Filminin Konusu

Can 29 yaşında, yaygın tanımıyla geri zekâlı olmasına rağmen büyük hayal gücüne sahip. 7 yaşında annesi öldüğünde yaşadığı travma sonucu kimseyle iletişime giremediği bir çocukluk geçirmiş, kendisine ait bir cennet yaratmış. Ve bir gün cennetinde güzel bir kızında ona eşlik ettiğini fark ediyor. Kendi kurduğu cennetinden çıkarılıp, akıllı bir yetişkin olabilme şansı verilmiş bir çocuğun hikâyesi.

Cennet Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 5/10
  mehtap altunok 29.4.2008 13:02:00
  filme co isteyerek gittim ama cıktıgımda filmden yabancı film izlemisim gibi cıktım...ENGİN ALTAN DÜZYATAN gercekten cok iyi oynamıs ama gene de turk filmi adına hayal kırıklıgına ugradım yabancı filmlere ozenilmis bir film....oysaki turk filminde turk insanının begenisini yakalamak icin fransiz cekim tarzlarını kullanmamız gerekmez yeterkii yuregine dokunsun turk insanının...bunun icin cok iyi bir butce de gerekmez....babam ve oglum gibi. filmi kotulemek degil amacım yanlıs anlasılmasın oyuncular gayet iydi..
 • Film Notu 10/10
  volkan özoğlu 10.12.2007 13:03:00
  heyecanla sinemalara verilmesini bekliyorum açıkçası şizofren bir insan konusunu işlemesi beni kendisine çekti çok merak ediyorum bende ilk günden gitmeyi planlıyanlardanım tanıtımı çok şahane olmuş...SENİN ADIN VAR MIBİR İNSANIN ADININ OLMASI NE KADAR GÜZEL...
 • Film Notu 10/10
  aysem serıt 29.11.2007 21:48:00
  bu yılın en komık ve dramatık fılmı olacak... sabırsızlıkla beklıyorum... ılk gunden gıtmelıyım

Cennet Filminin Oyuncuları