Cennet’in Krallığı

Cennet’in Krallığı (Kingdom of Heaven)

Puan : 5/10 89 oy
Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular
Tür: Drama, Romantik
Yapım Yılı: 2005 (145 dk)
Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2005 Cuma
Senaryo: William Monahan
Yapımcı Firma: 20th Century Fox
Yapım Ülkesi: ABD / İspanya/İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce/Arpça/Almanca
Orijinal Adı: Kingdom of Heaven
Resmi Site: www.kingdomofheavenmovie.com/
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Cennet’in Krallığı Filminin Konusu

Düşmanlarınıza korkmadan karşı durun. Ölümünüze sebep olsa da doğruyu söyleyin. Güçsüz olanı koruyun ve yanlış yapmayın. Bu sizin yemininizdir...”

Yönetmen Ridley Scott destansı hikaye anlatım tarzı ile ve Gladiator, Blade Runner ve Black Hawk Down filmleri ile kendisine hayran kitlesi yaratan ender yönetmenlerden biri. KINGDOM OF HEAVEN’da dünyaya yeni şeklini veren ve Avrupa ile Doğu arasında 200 yıl süren Haçlı Seferlerini konu ediyor. Hikaye genç bir Fransız köylüsünün kaderinin bir şövalye olduğunda nasıl değiştiğini ve bir kahramanın başka insanların kaderlerini de nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

Orlando Bloom filmde Balian adında bir demirci ustasını canlandırıyor. Ailesini ve inancını kaybeden acılı bir baba... Dini savaş uzak ve kutsal topraklarda devam etmekte onu ve kaderini ise büyük bir drama doğru yönlendirmektedir. Kaderi Balian’ın büyük bir şövalye olmasını sağlayacaktır. Ibelin’li Godfrey (Liam Neeson) Doğu’da savaştığı Haçlı Seferlerinden vatanı Fransa’ya dönmüştür. Balian’ın babası olduğu ortaya çıkınca, Godfrey gerçek şövalyeliğin ne olduğu hakkında oğlunu yetiştirecek ve onu kıtalararası destansı bir yolculuğa çıkaracaktır.

Jerusalem’de o günlerde 2inci ve 3üncü Haçlı Seferleri arasında kırılgan ve her an sonlanabilecek bir ateşkes ilan edilmiştir. Kudüs Kralı IV Baldwin (Edward Norton) barışa ve halkına bağlılık yemini etmiştir. Ibelin’in ölmeden önce kılıcını ve yeminini teslim ettiği oğlu tıpkı babası gibi Kudüs’ü her tür kötülükten korumak için yola çıkmıştır.

Ölüme çok yaklaştıkları bir deniz kazasına rağmen güçlükle ulaştıkları Kutsal Şehir’de Balian kılıç maharetleri sayesinde kendine kısa sürede bir ün yapar ve bu arada Kral’ın kızkardeşi güzel Sybilla (Eva Green)nın saygı ve hayranlığını da kazanır. Ancak Balian kendine düşman da kazanmıştır... Özellikle Sybilla’nın kocası, Templar Şövalyelerinin küstah lideri Guy de Lusignan’ın ve kralın danışmanı Tiberias’ın (Jeremy Irons) düşmanlığını. Balian kılıcını alır ve tarihe adım atar.

Ridley Scott’tan modern bir destan... Kingdom of Heaven, idealleri uğruna savaşan bir şövalyenin gözünden dünya tarihinin çok önemli bir dönemini kapsayan Haçlı Seferlerini anlatıyor. Tarihsel olayları bir insanlık dramının fonu olarak kullanan Scott, Oscar Ödülü’nü de Gladiator filmiyle bu tarz kurgusunu kullanarak kazanmıştı. Ödüllü yönetmen bu kez eski çağların mistik şövalye ruhunu bin yıl önce Müslümanlar ve Hristiyanlar arasında yaşanan bir döneme giydirerek günümüzdeki yankılarına ulaşmaya çalışıyor.

Scott ile birlikte çalışmaya başlayan senarist William Monahan 3üncü Haçlı Seferleri öncesi Kudüs’ü anlatan hikayesinde Kutsal toprakların Avrupa’lı şövalyeler tarafından yönetildiği günleri tekrar gözler önüne seriyor.Hikayenin merkezinde Balian’lı Ibelin adında kahraman bir şövalye var ve Kudüs’teki Hristiyanları Selahaddin adındaki müslüman komutanın saldırılarına karşı korumaya ve barışa yönlendirmeye yemin ediyor.

Cennet’in Krallığı Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 89 Yorum
 • Film Notu 10/10
  yusuf çelık 14.3.2015 08:35:00
  çok güzel dı dün akşam ızledım
 • Film Notu 10/10
  YALÇIN YILDIZ 16.11.2007 13:44:00
  Film epik öğeleri asıl olarak yansıtan,yalnız tarafsızlık ilkesini tutturamak amacıyla sanki biraz zorlamalara kurban gitti gidecek çizgiye yaklaşmış bir yapıt.Ama diyaloglar harika.KARAKTER SEÇİMLERİ MÜTHİŞ.Tekrar tekrar izlendinde senaryoya müthiş hakim olunuyor.
 • Film Notu 10/10
  abdullah kılıç 19.7.2007 17:31:00
  film az gerçekleri yansıtsada yinede biraz gerçekleri yansıtmış tarihte böyle hükümdarların gelmesi çok güzel yinede sellahatin gibi adaletli kişilere ihtiyaç sonsuz hızır gibi ölümsüz olmasını isterdim sellahatin ve onunla haraket etmiş bütün kuvetlere saygıla allah cennetine kabul etsin
 • Film Notu 10/10
  ersin 5.7.2007 16:36:00
  bence cennetin krallığı cok güzel bir film hayatta izlediğim sinemalar arasında en güzeli diyenilirim
 • Film Notu -/10
  bestegul 5.7.2007 13:25:00
  orlando işte daha ne olsun!!! dünyanın en yakışıklı ve seksi adamını oynatırsan boyle muhtesem bi film ortaya cıkar.
 • Film Notu 10/10
  almera gül 30.6.2007 09:54:00
  çooooook muhteşem bir film tüm oyuncular çok harikalar oyunculuklarıyla ve diğer herşeyleriyle mükemmeller
 • Film Notu 10/10
  david becksy 20.6.2007 12:31:00
  bence film mükemmel.harika müthiş.ne kadar güzel şey varsa söylenebilinir.sadece selahaddini beğenmedim.ne tipini ne de oynadığı rolü...
 • Film Notu 7/10
  NG 6.6.2007 12:08:00
  Benim filmde hoşuma gitmeyen tek şey Selahattin Eyyubi nin bir arap gibi gösterilmesi.
 • Film Notu 9/10
  mehmet şahin 22.5.2007 16:26:00
  film gerçekten çok güzel tasarlanmış fakat selahattin eyyubi dahaihtişamlı gösterilebilirdi bir de seslendirmeler daha iyi olabilirdi
 • Film Notu 10/10
  barış güler 17.5.2007 18:41:00
  bence mükemmel bir başyapıt.bütün sahneleriyle ihtişamlı defalarca seyredilmesi gereken bi film. müslümanlık hrıstiyanlık gibi konulara nötr yaklaşımından dolayı bence süpeerrrr

Cennet’in Krallığı Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor