Cennetin Ötesi

Cennetin Ötesi (Here on Earth)

Puan : 5/10 6 oy
Yönetmen: Mark Piznarski
Oyuncular
Tür: Drama, Romantik
Yapım Yılı: 2000 (96 dk)
Vizyon Tarihi: 28 Temmuz 2000 Cuma
Senaryo: Michael Seitzman
Yapımcı Firma: Fox 2000 Pictures
Yapım Ülkesi: USA
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Here on Earth
Resmi Site: www.hereonearthmovie.com/

Cennetin Ötesi Filminin KonusuÜç genç insanin hayatlari...

Zengin bir ögrenci, sehrin yanlis yakasindan bir genç kiz ve onun erkek arkadasi. Beklenmedik bir sekilde hayatlarinin en güzel yazinda çakisir.

Kelly Morse(Chris Klein) kendini begenmis, saygisiz asla yolu küçük kasaba insanlari ile çakismayacak zengin çocuklarindan biridir. Harika yeni arabasi ile küçük bir geziye çiktiginda bu küçük sehir insanlari ile arasinda çikan tatsizlik yüzünden Jasper(Josh Hartnett) ile bir araba yarisina tutusurlar. Jasper’in kiz arkadasi Samantha’nin da seyrettigi yaris çok kötü sonuçlanir. Oranin pek popüler olan büfesini altüst eden bir kaza yaparlar. Büfenin sahibi Samantha’nin annesidir.

Mahkemenin her ikisine verdigi ceza büfeyi ortaklasa tamir etmeleridir. Bu yalnizca Kelley’nin yaz için yaptigi planlari yikmakla kalmaz ayni zamanda bu birbirlerinden hiç hoslanmayan iki genç adami da sinirlendirir.

Samantha ile Kelley tekrar karsilastiklarinda aralarindaki çekim gücü daha da güçlenmis ve bir aska dönüsmüstür.

Basrollerini Chris Klein, Leelee Sobieski ve Josh Harnett’in paylastiklari filmin yönetmenligini Mark Piznarski, yapimciligini David T. Friendly üstleniyor. Senaryo ise Michael Seitzman. Filmde diger rolleri ise Bruce Greenwood, Annette O’Toole, Annie Corley, Stuart Wilson ve Michael Rooker paylasiyorlar.

Yönetmen Piznarski’yi THE 60’S , MY SO CALLED LIFE, RELATIVITY gibi filmlerden ve NYPD BLUE dizisinden taniyoruz. Yönetmene göre film yalnizca zengin genç erkek ve fakir zavalli kiz hikayesini anlatmiyor. Bu daha çok üç genç insanin hayatlarinin birbirlerini nasil etkiledigini ve onlarin hayatinin kesitlerini olabildigince gerçek ve duygusal yönleriyle inceliyor.

(Konu: Özen Film)

Çekim Bilgileri

Başrollerini Chris Klein, Leelee Sobieski ve Josh Harnett’in paylaştıkları filmin yönetmenliğini Mark Piznarski, yapımcılığını Dav... Devamı için tıklayın...
Başrollerini Chris Klein, Leelee Sobieski ve Josh Harnett’in paylaştıkları filmin yönetmenliğini Mark Piznarski, yapımcılığını David T. Friendly üstleniyor. Senaryo ise Michael Seitzman. Filmde diğer rolleri ise Bruce Greenwood, Annette O’Toole, Annie Corley, Stuart Wilson ve Michael Rooker paylaşıyorlar.

Yönetmen Piznarski’yi THE 60’S , MY SO CALLED LIFE, RELATIVITY gibi filmlerden ve NYPD BLUE dizisinden tanıyoruz. Yönetmene göre film yalnızca zengin genç erkek ve fakir zavallı kız hikayesini anlatmıyor. Bu daha çok üç genç insanın hayatlarının birbirlerini nasıl etkilediğini ve onların hayatının kesitlerini olabildiğince gerçek ve duygusal yönleriyle inceliyor.

Cennetin Ötesi Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 6 Yorum
 • Film Notu 10/10
  gizli 10.04.2006 18:19:00
  film hayatımda gördügüm en muhtesem film bu filmi izlemeyen yasamıyo derim müzikler harika
 • Film Notu 8/10
  Hasan Yıldlrlm 12.01.2005 18:53:00
  güzel bir yapım
 • Film Notu -/10
  adnan barış ağır 16.08.2003 13:37:00
  izlemeye değer..filmdeki müzikler harika..
 • Film Notu 8/10
  vival 31.08.2000 01:01:00
  izleyen kişi bence kendine sorular sorabiliyor kendi hayati hakkında bu da bir film için hoş birşey bence ve insan bir kez daha aşkı düşünüyor umutlu ya da umutsuz sırf yaşamak uğruna ki sıradan bir son olduğunu çok düşünmüyorum ..izlenmeye değer bir film
 • Film Notu 3/10
  HİLAL 27.08.2000 22:54:00
  Leelee sobieski%%1%nin performansıda iyi.Ama romantizm yüklü filmler nedense ilgi alanıma girmiyor.
 • Film Notu 8/10
  merve aras 10.08.2000 19:04:00
  bencee klasik bir sonu war fln ama gerçekten harika bir filmdiiiiiii... bence kaçırmayın

Cennetin Ötesi Filminin Oyuncuları