Ciddi Bir Adam

Ciddi Bir Adam (A Serious Man)

Puan : 7/10 1 oy
Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen
Oyuncular
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2009 (106 dk)
Vizyon Tarihi: 6 Ağustos 2010 Cuma
Senaryo: Joel Coen, Ethan Coen
Yapımcı Firma: Mike Zoss Productions
Yapım Ülkesi: ABD, İngiltere, Fransa
Orijinal Dil: İngilizce, Eskenazi dili, İbranice
Orijinal Adı: A Serious Man
Resmi Site: filminfocus.com/focusfeatures/film/a_serious_man/
Dağıtıcı Firma: Tiglon Film

Ciddi Bir Adam Filminin Konusu

1960'ların ortasında geçen filmde, Orta Amerika'da bir üniversitede fizik profesörü olan Larry Gopnik'in gitgide kötüye giden hayatını Coenler'in filmlerinden alışık olunduğu üzere mizahi bir anlatımla izleyeceğiz. Larry, karısı Judith tarafından terk edildikten sonra karısının iş arkadaşı Sy Ableman'la birlikte olduğunu öğrenerek ikinciyi darbeyi yer.

Bu yetmezmiş gibi bir de sorumsuz kardeşi Arthur'da yanına taşınır ve evin tüm sorumluluğu Larry'e yüklenir. Başına buyruk oğlu Danny ve alışverişten başka bir şeyi düşünmeyen kızı Sarah'ta, Larry'nin dertleri arasındadır. İşin içine birde kimden geldiği belli olmayan bir tehdit mektubu, üniversiteden mezun olmak için rüşvet teklif eden bir öğrenci ve güzel komşusu da girince Larry, bu karmaşanın içinde yapayalnız kalır. Gerçek bir tavsiye ve yardım ihtiyacı hisseden Larry bir hahama başvurur. Acaba tüm dertlerini sona erdirecek, ona yardım edebilecek güvenilir bir dost çıkabilecek mi? Ciddi bir dost...

Ciddi Bir Adam Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 6/10
    mehmet dogan 17.02.2010 13:59:00
    eger sabirli bir izleyici degilseniz izlemeyin.Cünkü sanaryosunda herhangi bir akicilik yok.Yanliz ilgi cekici bölümleri mevcut.ve film daha vizyona girmemis olmasina ragmen ben filmi 1 ay önce izledim...Nasil oluyor bilmiyorum ama bi sekilde piyasaya düsmüs.

Ciddi Bir Adam Filminin Oyuncuları