Yönetmen: Bruce Beresford
Oyuncular
Slogan: Cinayet her zaman suç değildir
Tür: Gerilim, Aksiyon
Yapım Yılı: (105 dk)
Vizyon Tarihi: 31 Mart 2000 Cuma
Senaryo: David Weisberg, Douglas Cook
Yapımcı Firma: Paramount Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Double Jeopardy
Resmi Site: www.doublejeopardymovie.com/
Dağıtıcı Firma: UIP

Çifte Tehlike Filminin Özeti

Mutlu bir hayat sürmekte olan Libby Parsons (Ashley Judd) kocası Nick'in (Bruce Greenwood) ölümünden suçlu bulunmuş ve hapse atılmıştır. Libby hapse düşerken, 5 yaşındaki oğlunu (Matty) en yakın arkadaşı Angie'ye (Annabeth Gish) emanet eder. Ne var ki Angie de aniden yok olur.

Libby olayın gizemini çözmeye çalışırken, kocasının yaşadığını ve Angie ile beraber olduğunu öğrenir. Arkadaşlarından biri Libby'ye, kocsını öldürürse bir ceza almayacağını çünkü bu suçun cezasını zaten çekmiş olduğunu söyler. Libby hapisten çıkınca bu planı uygulamak üzere kocasının peşine düşer.

Şartlı tahliyede ona göz kulak olması için görevlendirilen Travis Lehman (Tommy Lee Jones) ise ona engel olmaya çalışır.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 7/10
    Murat Kayabas 3.6.2000 21:46:00
    Tommy Lee Jones şe figutive (kaçak) filmi sonrasında filmin 2.serisini çekmekte olan fakat adı konmasada seyirciye adete bunu hissettiren bir rolde karşımıza çıkıyor, Hollywood sinemasının tipik gerilim ve macera ögelerine yer veren film, zaman zaman hitckock%%1%vari bir anlatıma bürünmekte -tabut içinde başka bir ceset ile beraber olma gibi- filmin geriliminin artığı sahnelerde New Orleans dekorunun kullanılması, en baştaki mutluluk sahnelerinde Oregon eyaletinin seçimi vb. temalar daha önceki yapımların bir sentezi gibi görünmekte. Sonuçta basit ama seyredenleri -ki özellikle bir hafta sonunda kalabılıktan uzaklaşıp 2 saat sinema zevki yaşamak isteyenleri- sıkmayacak , ama sonuçta kafanızı yormayacak iddiasız bir film. Filmin artı avantajı Ashley Judd%%1%un incecik ve zarif yapısını seyretmek ki bu erkek seyircilere özel bir zevk verebilir. iyi seyirler dileğiyle....

Çifte Tehlike Filminin Oyuncuları

Film Kritiği


>> >> Çifte Tehlike

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor