Çılgınlar ve Sevgililer

Çılgınlar ve Sevgililer (Dude, Where's My Car)

Puan : 3/10 3 oy
Yönetmen: Danny Leiner
Oyuncular
Tür: Komedi, Fantastik
Yapım Yılı: 2000 (83 dk)
Vizyon Tarihi: 30 Mart 2001 Cuma
Senaryo: Philip Stark
Yapımcı Firma: Alcon Entertainment
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Dude, Where's My Car
Resmi Site: www.dudewheresmycar.com/
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Çılgınlar ve Sevgililer Filminin Konusu

Pizza dağıtıcıları Jesse ve Chester gece katıldıkları partiden sonra sabah uyandıklarında, hiç bir çok şeyi unutmuşlardır. İşin kötü tarafı, içinde sevgilileri Wilma ve Wanda'ya aldıkları hediyelerin de bulunduğu arabayı bir an önce bulmaları ve yola koyulmaları gerekmektedir.

Kafadarlar arabayı nereye park ettiklerini düşünüp ararken hiç tanımadıkları bazı garip kişiler onların peşine düşer. Bunların arasında, kızgın bir sokak serserisi, çalıntı para dolu bir çanta için onları sıkıştıran bir transeksüel striptizci ve dünyayı yok edebilecek ya da kurtarabilecek güçte mistik bir aracın peşinde insan görünümlü bir gurup uzaylı vardır.

Çılgınlar ve Sevgililer Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 6/10
  melih saykı 30.1.2006 01:13:00
  arkadaşlar flime 2000 yılı demişler ama bu flim baya bi eski.flim güzel gibi ama çok basit
 • Film Notu 8/10
  Neşe Uyanık 8.4.2001 01:27:00
  bu filmde mesaj yok, konu bile yok denebilir.. filmin bi amacı yok... bommboş bir film... ama çok güzel.. iyi bir film izleyicisi olarak sezon boyunca takip ettiğim filmler içinde bundan daha fazla güldüğüm tek film keeping the faith idi.. tümüyle absürd, fantastik ve izleyenlerin ya bayılacağı ya nefret edeceği türden bir film çılgınlar ve sevgililer... ayrıca %%2%abi arabam nerde%%2% çılgınlar ve sevgililerden cok daha iyi bir isim alternatifi.. film başından sonuna kadar aptallık, tuhaflık ve fantazi üstüne kurulmuş ve gerek oyunculuktaki gerekse kurgu ve senaryodaki abartılar filmi son derece eğlenceli bir hale getiriyor... evet basit espriler, sürekli tekrarlanan replikler, cinsellik tabanlı bir senaryo, klasik %%2%ah şu aptal gençlik%%2% yorumları ama aslında bence film tüm klişelerle dalga geçiyor... devekuşu besleyen fransız, gücü kendini aşan mistik ve esrarengiz %%2%continium transfunctioner%%2% (bunu çevirememişlerdi zaten:), keş köpek, ikiz olmayan ikizler yani akla hayale gelebilecek her nevi abukluk filmde mevcut... american pie, dumb and the dumber, mr. bean tarzını sevenler kesinlikle kaçırmamalı.. eğer jim carrey in adına bile tahammül edemiyorsanız, leslie nielsen diince başınız filan dönüyorsa yakınından bile geçmeyin derim... ben çok eğlendim ama size garanti veremem:)) ama yoğun bir günün ardından kafanızı boşaltmak için ideal oldugunu söyleyebilirim...
 • Film Notu 1/10
  berk 31.3.2001 19:44:00
  gelmiş geçmiş en kötü film.

Çılgınlar ve Sevgililer Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor